mobile menu toggle Pradžia
easy read *s*
lt
en

NVO naujienos

Sėkmingai įgyvendintas projektas „Atsipūsk – mes tave pavaduosim“
Sėkmingai įgyvendintas projektas „Atsipūsk – mes tave pavaduosim“

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras kartu su partneriu Aktyvaus laisvalaikio jaunimo klubu „Stop“ šiais metais sėkmingai įgyvendino pagal Joniškio miesto VVG kvietimą pateiktą projektą „Atsipūsk – mes tave pavaduosim“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0541, kurio pagrindinis tikslas buvo – užtikrinti reikalingas socialines paslaugas, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, pasitelkiant savanorystę, per trumpalaikę socialinę pagalbą ir sociokultūrinius renginius.

Projektu buvo siekiama, Joniškio miesto potencialiems paslaugų gavėjams, slaugantiems neįgalų šeimos narį arba darbingo amžiaus neįgaliam asmeniui, suteikti socialinio pavežėjimo paslaugas, kad nepatektų jie į socialinę atskirtį, padidintų savo galimybes išlikti darbo rinkoje, prisidėtų prie jų socialinių problemų sprendimo bei turėtų laiko dalyvauti gyvenimo džiaugsmą teikiančiose veiklose.

Projekto veiklose dalyvavo 41 projekto dalyvis, iš jų – 20 savanorių, kurie padėjo įgyvendinti projektą, prisidedant prie jo, savo savanoriškais darbais- lydėjo projekto dalyvius į pavežėjimo vietas, teikė pagalbą karantino metu, kaip maisto produktų pirkimas ir atnešimas/atvežimas į namus ir t.t.

Socialinę atskirtį patiriantiems asmenims 2021-2022 metais buvo teiktos išplėstos 5 socialinės paslaugos: transporto pagalba (pavėžėjimas) Joniškio rajono ribose; pavėžėjimas su palydėjimu; pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda; transporto pagalba (pavėžėjimas) ne tik Šiaulių apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje; prekių, produktų atvežimas į namus. Taip pat, projekto dalyviams buvo suorganizuoti 2 sociokultūriniai renginiai; seminarai, skirti geriau pažinti save ir kitus, sustiprinti pasitikėjimą, motyvaciją bei pagerinti savo bendravimo įgūdžius; įvadiniai mokymai apie savanorystę bei susitikimai su socialines paslaugas teikiančiais tiekėjais. Atsižvelgiant į tai, kad 2020 metais buvo paskelbta Covid-19 pandemija, paskelbus karantinui, ir projekto „Atsipūsk- mes tave pavaduosim“  veiklų  dalinai nebuvo galima vykdyti.  Tuo metu labai gelbėjo savanoriai, kurie projekto dalyviams pristatydavo maisto produktus, vaistus iki namų durų.

Naujai sukurta ir teikta socialinio pavežėjimo paslauga gelbėjo tikslinės grupės dalyviams tapti mobilesniais ir savarankiškesniais, planuojant savo kasdienines veiklas – kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas t.y. į įvairias organizacijas, ligoninę, medicinos įstaigas, kapines, kultūrines veiklas. Taip pat pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda užtikrino dalyvių savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo kitų žmonių, giminaičių.

Projektas įgyvendinamas pagal Joniškio miesto vietos veiklos grupės plėtros strategiją ir finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir LR biudžeto lėšų.