mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

NVO naujienos

Pradėtas įgyvendinti projektas
Pradėtas įgyvendinti projektas

Projekto vykdytojas UAB „Žemresta" kartu su partneriu Mikolaičiūnų kaimo bendruomenė pradėjo įgyvendinti projektą „Kraštovaizdžio apželdinimo patirtis: kurkite, svajokite ir darykite PATYS!" skirtą 21 asm. projekto dalyviui žinių ir darbinių įgūdžių įgijimui želdynų apželdinimo ir viešųjų erdvių formavimo srityse. Projekto dalyviai suskirstyti į 6 grupes po 2-5 asm.

Numatomos vykdyti veiklos:

  1. Želdynų apželdinimo ir formavimo teorinės paskaitos 48 k. po 4 val.
  2. Savanorystė želdynų apželdinimo ir viešųjų erdvių formavimo praktiniuose užsiėmimuose 150 k. po 4 val. 3. Susitikimai su potencialiais darbdaviais verslo atstovais ir Užimtumo tarnybos atstovais, verslo centro atstovais, apželdinimo specialistais 12 k. po 2 val.

Paskaitų metu projekto dalyviai susipažins su apželdinimo želdynų projektavimu, įrengimu, naujovėmis, tendencijomis, stiliais, ypatumais, medžiagų panaudojimu, dekoratyvinių vandens telkinių ir krioklių įrengimu, erdvių želdinimo ypatumais, alpinariumų įrengimu, takų įrengimu, dekoratyvinių augalų auginimu ir panaudojimu, vandens pakrančių tvarkymo ypatumais, laistymo sistemų įrengimu, apšvietimo drenažo projektavimu želdynuose ir želdynų apželdinimo geraisiais pavyzdžiais.

Dalyviai savanoriai dirbs želdynų apželdinimo vietose ir praktikuosis įrengiant viešąsias visuomenines erdves. Praktiniuose želdynų apželdinimo užsiėmimuose  įgis praktinės darbo patirties per savanorišką praktiką ir savanorystę. Veiklos koordinatorius dalyviams perteiks praktines žinias ir  darbo įgūdžius želdynų apželdinimo srityje, viešųjų erdvių formavimo ir apsodinimo ypatumus, viešų parkų ir erdvių tvarkymo taisykles ir reikalavimus.

Rugsėjo mėn. įvyko pirmieji teoriniai mokymai ir paktiniai viešųjų erdvių tvarkymo ir formavimo užsiėmimai Joniškio žemės ūkio mokyklos technologijų centro ir prie Joniškio ligoninės viešosiose erdvėse. Projekto veiklose pradėjo dalyvauti 2 asmenys, kurie yra jauni iki 29 metų amžiaus.

Projektas parengtas pagal Joniškio miesto vietos veiklos grupės miesto strategiją ir finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir LR biudžeto lėšų.