
Lietuvos gyvūnų globos draugijos Joniškio skyrius, vadovaujamas Sigitos Bardauskienės, pirmą kartą dalyvavo konkurse ir parengė projektą pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1. priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektų atrankos konkursui ir gavusi finansavimą įgyvendino projektą „Saugi gyvūnų kaimynystė“.
Projekto tikslas – spręsti problemą – beglobių kačių priežiūrą kiemuose, įrengiant kačių namelius. Gyvūnėliams neabejingi gyventojai ne tik stengiasi jas laiku pašerti ir pagirdyti, bet ir suteikti prieglobstį nuo žiemos speigų. Draugijos nariai šiuo metu vieninteliai vykdo tokio pobūdžio veiklą Joniškio mieste – rūpinasi ne tik tvarkingomis šėryklomis, kur katės galėtų pasislėpti nuo šalčio su sniegu, maitina / prižiūri jas, bet ir savo ir (ar) paramos lėšomis rūpinasi jų kastracija / sterilizacija.
Draugijos pagalbos beglobiams gyvūnams tikslas – surasti jiems naujus namus. Yra sudaromas jų šėrimo tvarkaraštis, rūpinamasi tvarkingais indeliais ir kokybišku maistu. O pats svarbiausias tikslas yra kates sugauti ir sterilizuoti, kad benamių katinėlių būtų mažiau. Įgyvendinat projektą buvo pagaminti ir pastatyti nameliai benamėms katėms daugiabučių kiemuose, kurie pastatyti tankiai apgyvendintuose miesto kvartaluose Melioratorių aikštėje ir Pakluonių gatvėje.
Projekto vertė 978,00 Eur. Projektas finansuotas valstybės biudžeto lėšomis, kurias skiria LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Žemės ūkio skyriaus informacija
