Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapija įgyvendino projektą „Pošupių Šv. Jono Kentiečio koplyčios pastato fasadų ir stogo remontas”, kuris finansuotas (5 000 Eur) iš Joniškio rajono savivaldybės biudžeto tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų projektų priemonės.
Už gautas lėšas buvo įsigyta mediena stogo sutvirtinimui ir remontui, skarda stoginės dangos remontui ir skardiniai gaminiai lietaus nuvedimo sistemai įrengti. Remonto darbai finansuoti parapijos lėšomis.
Parapija nuosavybės teise valdo net aštuonias kaimo kapinių koplyčias, kurios yra ne tik kaimo bendruomenių, bet ir keliaujančių turistų traukos objektai. Visų jų būklė reikalauja remonto. Per pastaruosius ketverius metus buvo suremontuotos Mergiūnų ir Kalnelio kaimo kapinių koplyčios, prie Jakiškių koplyčios perstatyta sugriuvusi zakristija.
Pirmą kartą Pošupių koplyčia paminėta 1778 m. Joniškio parapijos mirties metrikų knygoje. Dabartinis koplyčios vaizdas nėra autentiškas, nes 1940 m. ji buvo perstatyta pristatant fasado bokštą, malksnų stogas pakeistas skardiniu. Perstatytas koplyčios pastatas kaimo kapinių teritorijos viduryje ir tarnauja parapijiečiams. Joje kasmet vyksta Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bei Šv. Jono Kentiečio atlaidai, atliekamos laidotuvių ir mirusiųjų minėjimo apeigos. Koplyčios pastatas, po jo perstatymo 1940 metais nesikeitė, tik koplyčios grąžinimo tikintiesiems proga buvo remontuota – išdažytas vidus ir išorė. XX a. 9 deš. Pastebėjus, kad koplyčios sienos skečiasi, nupirktais lynais sienos buvo sutvirtintos.
2019 m. gegužės 15 d. statinio techninės priežiūros patikrinimo metu nustatyta, kad pastato būklė nebuvo gerinama, nuo paskutinio jo remonto XX a. 10 deš., stogo danga pažeista korozijos, galimai nesandari, nusidėvėjusi fasadų dažų apdaila ir gautas Joniškio savivaldybės administracijos reikalavimas gerinti pastato būklę.
Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapija
