mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

NVO naujienos

Baigta įgyvendinti priemonė „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“
Baigta įgyvendinti priemonė „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimui iš valstybės biudžeto lėšų Joniškio rajono savivaldybei buvo skirta 14 937 Eur.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2021  m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. A-345 pagal gyventojų skaičių lėšos paskirstytos seniūnijoms, nurodyta mažiausia ir didžiausia vienam projektui galima skirti valstybės biudžeto lėšų suma. Paskelbus kvietimą teikti paraiškas, buvo gauta 13 paraiškų, kurias pateikė 10 bendruomeninių organizacijų ir 3 nevyriausybinės organizacijos.

Keturi pareiškėjai pasirinko teikti projektus, skiriamus veiklai, skirtai narių (gyventojų) sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo organizavimui, bendruomenės narių kultūrinei ir švietėjiškai veiklai, sporto ir sveikatinimo veiklai. Devynių pareiškėjų projekto tikslas ir uždaviniai susiję su  bendruomenių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, organizavimu (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams).

Gautas paraiškas vertino Joniškio rajono savivaldybės projektų atrankos ir vertinimo komisija, susidedanti iš seniūnaičių, bendruomeninių organizacijų atstovų ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos specialistų. Visos paraiškos įvertintos, projektų įgyvendinimui skirtas finansavimas.

Gaižaičių seniūnijai buvo skirti 877 Eur. Paraišką teikė Gaižaičių kaimo bendruomenė. Projekto lėšomis įsigyti trys žiūrovų suolai, jie pastatyti prie 2020 m. atnaujintos kaimo krepšinio aikštelės. Projektas orientuotas į seniūnijos vaikus ir jaunimą iki 29 metų, kurių šiuo metu seniūnijoje gyvena kiek daugiau, nei šimtas, kad jiems aikštelėje būtų saugu žaisti, ilsėtis ir stebėti draugų žaidimą. Vaikai ir jaunuoliai mėgsta laiką leisti atnaujintoje aikštelėje, sportuoti. Nauji suolai puošia viešąją erdvę ir atlieka tiesioginę poilsiui skirtą funkciją.

Gataučių seniūnijai skirta 1185 Eur. Paraišką pateikusi Jauniūnų kaimo bendruomenė už šiuos pinigus  bendruomenės  augančiai jaunajai kartai nupirko muilo burbulų  pūtimo, cukraus vatos  gaminimo aparatus, taip pat  multimedia projektorių bendruomenės reikmėms. Rugpjūčio 21-ąją prie Jauniūnų kaimo bendruomenės namų vaikams  surengta  vasaros palydėtuvių, naujų mokslo metų sutiktuvių šventė. Vasara išlydėta su puriais saldžiosios vatos  debesėliais,  muilo burbulais, putų šou ir žaidimais. Vakare  kaimo bendruomenės namų salėje, panaudojant  naujus pirkinius – multimedią projektorių –   surengtas  filmų vakaras, kuris  negalėjo apsieiti be suaugusiųjų vaikams  spraginamų  kukurūzų

Kepalių seniūnijai pagal gyventojų skaičių skirta 1235 Eur. Paraišką pateikusi Kirnaičių kaimo bendruomenė įsigijo treniruoklį, skirtą rankų raumenų stiprinimui, treniruoklį, skirtą kojų ir rankų raumenims mankštinti ir treniruoklį, skirtą pilvo raumenims mankštinti. Šie treniruokliai džiugins gyventojus Kirnaičių kaimo parke.

Kriukų seniūnijoje paraišką teikė Bučiūnų kaimo bendruomenė. Projekto įgyvendinimo metu už 1127 Eur buvo įrengta saugi vaikų žaidimų erdvė (vaikų žaidimo namelis ir sūpynės), kuri pritaikyta skirtingų amžiaus grupių vaikams.

Rudiškių seniūnijai skirta 954 Eur. Projektą įgyvendino Rudiškių kaimo bendruomenė. Už šias lėšas įstatytas naujas langas, įsigytos statybinės medžiagos patalpų einamajam remontui, o darbus atlieka bendruomenės nariai.  Projekto rezultatas – dar viena naujai sutvarkyta patalpa bendruomenės poreikiams.

Satkūnų seniūnijai skirta 1109 Eur. Paraišką teikė ir projektą įgyvendino Satkūnų kaimo bendruomenė „Gija“. Projekto tikslas – skatinti bendruomenės jaunimą ir šeimas susiburti bendruomenės namuose ir turiningai leisti laisvalaikį. Projekto metu suremontuotos grindys, kurios neatitiko saugos reikalavimų, grindys buvo demontuotos bei išbetonuotos naujos grindys.

Grindų apdailai naudotos akmens masės plytelės. Naujai suremontuotose patalpose pastatyti bilijardo bei stalo teniso stalai kuriais nemokamai naudojasi visi bendruomenės nariai. Darbus atliko bendruomenės nariai, jaunimas. Projektu pagerinta materialinė bazė. Taip siekiama plėsti bendruomenės narių skaičių, pritraukti jaunimą ir didinti jau esamų narių aktyvumą.

Saugėlaukio seniūnijai skirta 1125 Eur. Paraišką pateikusi Mindaugių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Švari gamta – darni bendruomenė“. Projekto tikslas – tinkamai ir kokybiškai prižiūrėti viešąją erdvę. Uždavinys – įsigyti viešosios erdvės priežiūrai reikiamą techniką. Mindaugių kaimo bendruomenė savo veiklą vykdo Liepų g. 16 Pavirčiuvės k. esančiame pastate. Prie šio pastato yra 0,4694 ha valstybinės žemės sklypas, kurį bendruomenės nariai prižiūri, pjauna žolę. Tai atliko savo asmeninėmis žoliapjovėmis, tačiau laikui bėgant tokių žmonių skaičius mažėjo. Technikos gedimai buvo viena iš esminių priežasčių.

Greta bendruomenės namų yra erdvi asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, kurios gale stovi lauko scena. Aikštelė taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros, švaros. Bendruomenė adresu Liepų g. 3 yra įrengusi krepšinio aikštelę aplink kurią taip pat yra nemažai šienaujamo ploto. Šių erdvių priežiūrai buvo būtina įsigyti žoliapjovę, lapų pūstuvą ir aeratorių. Projekto lėšomis įsigijus reikiamą techniką, tinkamai prižiūrima viešoji erdvė prie bendruomenės namų bei prie krepšinio aikštelės.

Skaistgirio seniūnijos Skaistgirio miestelio bendruomenė gavusi 1401 Eur finansavimą įgyvendino projektą „Patraukli Uolyno kalno aplinka – dabarčiai ir ateičiai“. Skaistgirio miestelio bendruomenę vienija poreikis tvarkyti ir kurti miestelio viešąsias erdves, kurios būtų pritaikytos aktyviam poilsiui, supančios aplinkos pažinimui.

Viena iš lankomiausių miestelio vietų tiek vietiniams gyventojams, tiek atvykstantiems svečiams yra Uolyno kalne įrengtas sveikatingumo pažinimo takas, basų kojų takas, kuriamas „Paukščių slėnis“. Šiai vietovei patrauklumo ir savitumo suteikia kuriamos ir statomos medžių skulptūros gamtos tematika. Įgyvendinus projektą medžio drožėjas E. Kudulis sukūrė tris medžio skulptūras.

Žagarės seniūnijai skirta1619 Eur.  Žagarės bendruomenė „Veidė“ įgyvendino projektą „Lauko treniruokliai  Žagarės erdvėse“. Įsigyti 3 lauko treniruokliai ir suolelis šalia Švėtės upės kranto. Tai plotas, kuris yra priskirtas prie neprivatizuojamų plotų ir skirtas visuomenės poreikiams. Šią viešąją erdvę prižiūrės ir žolę pjaus bendruomenės nariai.

Projekto įgyvendinimas padės Žagarės bendruomenės nariams formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, užkertant kelią žalingų įpročių, nusikalstamumo plitimui. Sudarytos sąlygas visiems, jiems patogiu laiku, kartu su savo šeimos nariais, kasdien praleisti laiką aktyviai, gerinant savo sveikatos būklę, bendraujant su bendraminčiais, ugdant sveikos gyvensenos įgūdžius.

Joniškio seniūnijai iš viso skirta 4007 Eur, iš jų 850 Eur kaimiškosios teritorijos gyventojams, 3157 Eur miesto pareiškėjams.

Kalnelio kaimo bendruomenė „Sidabrė“ įgyvendino projektą „Saugi ir tvarkinga Kalnelio aplinka”. Projekto lėšomis (850 Eur) buvo pirktos priemonės ir medžiagos, reikalingos  atnaujinti kaimo estrados suoliukus (pakeisti susidėvėjusias lentas). Darbus atliko patys bendruomenės nariai.

Joniškio mieste paraiškas pateikė Joniškio sporto klubas „Avantiūra+“, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrija bei klubas „ČIA&DABAR“.

Joniškio sporto klubas „Avantiūra+“, įgyvendinant projektą „Laisvė būti, judėti, kvėpuoti“ (789,25 Eur) dalyvavo kasmetiniame sporto festivalyje „Sportas visiems 2021“ Palangoje. Jo metu visiems projekto dalyviams buvo suorganizuota ryto mankšta pajūryje. O po jos – maudynės. Pritrūkusiems sporto ir norintiems dar kiek pasimėgauti sekmadienio saule buvo išnuomoti dviračiai. Šie dalyviai leidosi į kelią iki Šventosios.

Kiti atliko sportinę mankštą baseine ir mėgavosi Palangos baseino teikiamais malonumais. Joniškiečiai atsipalaidavo nuo kasdieninių rūpesčių, rutinos įtemptu pandemijos laikotarpiu. Kiekvienas veiklą pasirinko pagal savo poreikius ir fizines galimybes. Svarbiausia, kad visų veidus puošė šypsena  ir visi be išimties patvirtino, kad aktyvi veikla – geriausias puikios savijautos ir emocijos užtaisas.

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Joniškio rajono bendrija įgyvendino projektą „Mes kūrybingi“ (789,25 Eur). Projekto tikslas – skatinti narių kultūrinę ir švietėjišką veiklą. Projekto metu buvo suorganizuotos net trys edukacijos: užsiėmimas su „Olifu“ spalvų mašina, „Ebru“ technika ir gamyba iš japoniško šalto porceliano. Visi edukaciniai užsiėmimai vyko bendradarbiaujant su Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centru.

Užsiėmimų metu moterys „Ebru“ technika piešė paveikslus, dirbo su spalvų mašina bei pasigamino sages. „Bočiai“ organizavo renginį „Vėl ilgiuosi tavęs“. Su joniškiečiais atvyko susitikti kolegos iš Akmenės, Radviliškio, Šiaulių rajonų. Renginio metu netrūko pasikalbėjimų, dainų ir šokių. Savo parengtas dainų programas atliko visi svečių kolektyvai. Projekto įgyvendinimo metu didinamos meninės ir kultūrinės iniciatyvos, skatinama bendravimas, kūrybiškumas, saviraiška. Tai mažina senjorų vienatvę, atskirtį.

Klubas „ČIA&DABAR“ įgyvendino projektą „Judėk, džiaukis, mėgaukis gyvenimu“ (1578,50 Eur). Keturias savaites vasarą ir rugsėjo pradžioj gryname ore vyko sveikatingumo užsiėmimai ir mokymai, pasiruošta ir dalyvauta vyšnių festivalio programoje, pasiruošta ir toliau ruošiamasi dalyvauti festivalyje „Sportas visiems“ Palangoje.

Veikloje dalyvavo 28 rajono moterys, projekto lėšomis nupirkta 14 Pilates volų mankštoms ir savimasažams. Projektas skirtas įvairaus amžiaus Joniškio rajono gyventojų fizinio aktyvumo ir dvasinės harmonijos gerinimui, judėjimo džiaugsmo pajautimui, bendrystės, judėjimo kultūros ugdymui. Projektas baigėsi, mankštos tęsiasi. Džiugu, kad vis daugiau žmonių įsitraukia į sveikatinimosi veiklas. Sveikame kūne – sveika siela.

Visi projektų įgyvendintojai, jų dalyviai džiaugiasi gautu finansavimu, vykdytomis veiklomis.

Žemės ūkio skyriaus informacija