mobile menu toggle Pradžia
easy read *s*
lt
en

Jaunimo aktualijos

Jaunimo iniciatyvų  projektas „Bendraudamas ir pažindamas jaunimas mokosi pilietiškumo“
Jaunimo iniciatyvų  projektas „Bendraudamas ir pažindamas jaunimas mokosi pilietiškumo“

Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla pradėjo įgyvendinti Joniškio rajono savivaldybės administracijos finansuojamą (1000 Eur) jaunimo iniciatyvų  projektą  „Bendraudamas ir pažindamas jaunimas mokosi pilietiškumo“

Spalio 11–12 d. įvyko pirmoji pažintinė-edukacinė kelionė Joniškis-Merkinė- Liškiava- Druskininkai-Joniškis.

Išvykos metu (43) 6 klasių mokiniai ir (5) mokytojai aplankė Birštono apžvalgos bokštą, Merkinės piliakalnį, generolo, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklą, Merkinės piramidę. Po to vykome į Druskininkus kur mus pasitiko mūsų kraštietis mokytojas Saulius Lukošiūnas, kuris pravedė ekskursija Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejuje. Ten susipažino su Lietuvos partizaniniu judėjimu kaip brangino laisvę ir už ją kovojo pietų Lietuva.

Kitą dieną mokiniai lydimi mokytojo Sauliaus lankėsi Liškiavos piliakalnyje, bažnyčioje, po to vykome į  bunkeris ant Ratnyčios upelio kranto. Druskininkuose mokiniai lankėsi prie ežero „Mergelių akys“ į kurį 1944–1953 m. okupantai sumesdavo nužudytų laisvės kovotojų kūnus.  Šio ežero pakrantėje stovi paminklas Druskininkų apylinkėse žuvusiems Dainavos apygardos Merkio (vėliau Kazimieraičio) rinktinės partizanams atminti.

Dėkojame kraštiečiui mokytojui - muziejininkui Sauliui Lukošiūnui už šiltą priėmimą.

Lapkričio 15 d. 5–8  ir socialinių įgūdžių klasių (43) mokiniai, ir (7) mokytojai vyko į pažintinę-edukacinę kelionę  Joniškis-Vilnius-Joniškis.

Vilniuje mokiniai lankėsi Lukiškių kalėjime, kuris šiuo metu tapęs meno, muzikos ir kultūros generatoriumi. 115 metų veikęs kalėjimas kviečia susipažinti su tuo, kas vyko už aukštų spygliuotų sienų. Kalėjime buvo organizuotas edukacinis pasivaikščiojimas, kurio metu mokiniai buvo supažindinami su kalėjimu, jo istorija, kalinių kasdienybe įkalinimo įstaigoje bei papasakota, kodėl tokiose vietose geriau nepabūti.

Per daugiau nei šimtmetį Lukiškių kalėjimas laikinaisiais (ar amžinaisiais) namais buvo tapęs Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, sovietmečio ir nepriklausomos Lietuvos kaliniams. Čia kalėjo Lietuvos politiniai kaliniai, partizanai, žydai, taip pat tokios garsios asmenybės, kaip Vincas Kudirka, Žemaitė, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Jonas Vileišis, Mykolas Biržiška, partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas.

Vėliau mokiniai lankėsi pasaulinio lygio istorinių automobilių muziejuje legendiniame Vilniaus taksi parke. Kur eksponuojami vienetiniai bei išskirtiniai automobiliai. Didžiausia kolekcija Lietuvoje, eksponatai atkeliavę iš viso pasaulio. Ekspozicija talpina daugiau nei 100 automobilių – nuo pirmųjų motorinių transporto priemonių iki modernių superautomobilių, nuo XIX a. menančių dviračių ir karietų, karalius, popiežius ir prezidentus vežiojusių automobilių, keisčiausių pokario ratuočių iki pirmųjų lietuviškų lenktyninių bolidų.

Lapkričio 22 dieną įvyko pažintinė-edukacinė kelionė į Trakus ir Kernavę.

5-10, lavinamosios ir socialinių įgūdžių klasių  (45) mokiniai kartu su mokytojais (6) aplankė buvusią valstybės valdovų rezidenciją – Trakus. Vyko ekskursija po miestą, kuris mena daug svarbių kultūros ir istorijos įvykių.  Mokiniai apžiūrėjo įdomiausias Trakų miesto vietas. Iš visų pusių ežero vandenų supamą Trakų pilį, susipažino su turininga miesto istorija. Po to mokiniai lankėsi „Šokolado skulptūrų muziejuje“. Apvažiavus Galvės ežerą aplankėme Užutrakio dvarą.

Vėliau aplankė pirmąją istorijos metraščiuose minimą Lietuvos kunigaikštystės sostinę – Kernavę. Čia aplankė vienintelį Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksą – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo sosto piliakalnis, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis. Nuo jų pasigrožėjome Neries vingiais, upės sala ir pakrantėmis.

Gruodžio 1 d.  Baigiamasis „Saulės“ mokyklos įgyvendinamos jaunimo iniciatyvų projekto akordas – Kaunas. Laikinoji sostinė – kur visada virė kovos už laisvę ir valstybingumą. 5 klasių mokiniai (43) ir juos lydintys mokytojai (6), vyko į pažintinę-edukacinę kelionę – Joniškis-Kaunas-Joniškis.

Išvykos metu mokiniai lankėsi XIV amžiaus viduryje pastatytoje Kauno pilyje kuri  yra seniausias miesto istorinis objektas ir viena seniausių mūrinių Lietuvos pilių. Vytauto Didžiojo Karo muziejuje ir Kauno centre, vaikščiojo Laisvės alėja, gardžiavosi vietiniais desertais, taip pat grožėjosi Kauno eglute. Vaikai džiaugėsi įdomiai organizuotomis ekskursijomis bei puikiai praleistu laiku.

Projekto metu 174 mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos  istorija. Pažindami ir prisimindami savo šalies praeitį, projekto dalyviai įgijo papildomų pažintinių kompetencijų ir pilietiškumo.  Jaunimas buvo skatinamas domėtis pilietine veikla ir siekti teisingumo bei teigiamų pokyčių visuomenėje.

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos informacija