Pavasaris – švaros ir atsinaujinimo metas. Suvieniję jėgas kuriame gražią, tvarkingą ir švarią aplinką, tačiau vis dar pastebime apleistų ir netvarkomų gyvenamųjų pastatų ir jų teritorijų, į nuošalias vietas ir sodybas išpiltas atliekas, pamiškėse sukrautas nebenaudojamas padangas, namų valdose nelegaliai nutiestus nuotekoms išleisti savadarbius „inžinerinius tinklus“.
Siekiant atkreipti gyventojų dėmesį į šias tvarkymo ir švaros problemas, tinkamą nuotekų tvarkymo reikalavimų įgyvendinimą, Joniškio rajono savivaldybės Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio specialistai kartu su Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnais vykdo reidus, kurių metu fiksuoja nelegalių sąvartynų, netvarkomų pastatų ir teritorijų plotus, netinkamus nuotekų tvarkymo atvejus.
Primename, kad vadovaujantis Joniškio rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklėmis, teritorijų, statinių tvarkytojai privalo:
- valyti, tvarkyti, prižiūrėti jiems priklausančius statinius, žemės sklypus, želdinius, teritorijas. Jeigu statinys, įrenginys, žemės sklypas priklauso keliems savininkams ar nuomininkams, už teritorijos švarą ir tvarką atsakingi visi savininkai ir nuomininkai pagal valdomą statinio ar sklypo dalį. Asmuo, turintis sklypą gyvenamajam namui ar kitokios paskirties statiniui statyti ir nepradėjęs statybos darbų, privalo sklypą prižiūrėti (šienauti žolę, rinkti šiukšles ir pan.);
- užtikrinti nenaudojamų, apleistų (be langų, durų ir kt.) pastatų aptvėrimą, teritorijos šienavimą ir imtis priemonių, kad į juos nepatektų pašaliniai asmenys, užtikrinti pastatų, neturinčių apsaugos konstrukcijų (perdengimo, stogo dangos), nugriovimą arba remontą ir teritorijos sutvarkymą;
- tinkamai tvarkyti nuotekas, t. y. jei gyvenamasis namas ar kitas statinys, kuriame gyvena žmonės, turi kanalizacijos tinklus, bet nėra galimybės jų prijungti prie centralizuotos kanalizacijos sistemos, savininkai turi įrengti individualius nuotekų valymo įrenginius arba nuotekų kaupimo rezervuarus, atitinkančius šiuo metu esamą teisinį reglamentavimą. Lauko tualetus turintys gyvenamųjų namų savininkai nuotekas privalo išvežti į nuotekų valyklą ir tą paslaugą gali atlikti tik įmonės, turinčios leidimą.
Draudžiama padėti, palikti ar išmesti nenaudojamus ar sugedusius, sulūžusius, sudužusius daiktus, įrenginius viešosiose erdvėse, miško teritorijose, žaliuosiuose plotuose.
Asmenys, netvarkantys savo gyvenamosios aplinkos, neprižiūrintys pastatų, netinkamai tvarkantys nuotekas, vykdomų reidų metu, kai nustatomas pažeidimas, gali sulaukti administracinės nuobaudos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas.
Joniškio rajono savivaldybės administracija
