mobile menu toggle Pradžia
easy read *s*
lt
en

Skelbimai

Valstybinės reikšmės kelių priežiūros žiemą tvarka

Lietuvos valstybinės reikšmės keliais vyksta tarptautinis, tranzitinis, turistinis ir vietinis intensyvus transporto priemonių eismas. Magistraliniais, krašto ir rajoniniais keliais automobilių eismo intensyvumas yra skirtingas.

Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą keliuose ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Magistralinių kelių priežiūra

Magistraliniai keliai, I priežiūros lygis (M1). Keliai A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda, VIA BALTICA (Ryga–Panevėžys–Kėdainiai–Sitkūnai–Kaunas–Marijampolė–Suvalkai), A19 Vilniaus pietinis aplinkkelis, A2 Vilnius–Panevėžys ir kelio A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė ruožas nuo Vilniaus iki Trakų yra prižiūrimi pagal magistralinių kelių pirmąjį priežiūros lygį (iš viso apie 700 km).

Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi visą parą, sningant valo, o esant plikledžiui ar lijundrai barsto bet kuriuo paros metu. Kelias turi būti nuvalytas ir pabarstytas praėjus ne daugiau kaip 2 val. po to, kai nustoja snigti ir/arba pustyti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelio dangos sniego neturi būti. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 4 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 3 val.

Magistraliniai keliai, II priežiūros lygis (M2). Likę magistraliniai keliai prižiūrimi pagal magistralinių kelių antrąjį priežiūros lygį (iš viso apie 1,05 tūkst. km). Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti.

Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos gali būti tik atsitiktinės sniego provėžos. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 7 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 4 val. Joniškio rajone A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas 0,000-35,300 km priskiriamas magistraliniam keliui (M2)

Krašto kelių priežiūra

Krašto keliai, I priežiūros lygis (K1). Apie 80 km krašto kelių prižiūrimi pagal krašto kelių pirmąjį priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 22 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 darbo val. nustojus snigti.

Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos gali būti tik atsitiktinės sniego provėžos. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 5 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 7 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 4 val.

Krašto keliai, II priežiūros lygis (K2). Apie 4,46 tūkst. km krašto kelių prižiūrimi pagal krašto kelių antrąjį priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego gali būti iki 1 cm. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 8 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 8 val.

Joniškio rajone Krašto keliams (K2) priskiriami šie keliai:

 • 152 Joniškis–Linkuva 0,000-4,450 km
 • 153 Joniškis–Žagarė–Naujoji Akmenė 0,000-39,000 km
 • 209 Joniškis–Žeimelis–Pasvalys 0,000-23,420 km
 • 210 Joniškio aplinkkelis 0,000-7,529 km

Krašto keliai, III priežiūros lygis (K3). Mažo intensyvumo krašto keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis kaip 700 automobilių per parą (apie 390 km), prižiūrimi pagal krašto kelių trečiąjį priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 9 iki 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 8 darbo val. nustojus snigti. Kai oro sąlygos normalios, ant kelių dangos sniego gali būti iki 3 cm. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 15 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 10 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 12 val.

Joniškio rajone Krašto keliams (K3) priskiriamas kelias 152 Joniškis–Linkuva 4,450-15,455 km.

Rajoninių kelių priežiūra

Rajoniniai keliai, I priežiūros lygis (R1). Rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra didesnis kaip 1000 automobilių per parą (apie 1,60 tūkst. km), prižiūrimi pagal pirmąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 19 val.

Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 5 darbo val. nustojus snigti. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 10 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 9 val. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 10 val. Joniškio rajone Rajoniniam keliui (R1) priskiriamas kelias 1603 Joniškis–Linkaičiai–Staneliai–Gruzdžiai 0,000-2,200 km

Rajoniniai keliai, II priežiūros lygis (R2). Rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra nuo 500 iki 1000 automobilių per parą (apie 2,20 tūkst. km), prižiūrimi pagal antrąjį rajoninių kelių priežiūros lygį. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti per 8 darbo val. nustojus snigti. Sningant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 15 cm. Ryte, esant slidžiai kelio dangai, pirmą kartą šiuos kelius būtina pabarstyti iki 14 val. tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Eismas juose, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 24 val.

Joniškio rajone Rajoniniam keliui (R1) priskiriami šie keliai:

 • 1604 Privažiuojamasis kelias prie Sidabros tvenkinio nuo kelio A12 Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas 0,000–0,472 km
 • 1628 Privažiuojamasis kelias prie LŽŪT susivienijimo bazės nuo kelio Joniškis–Linkaičiai–Staneliai–Gruzdžiai 0,000–1,236 km
 • 1624 Privažiuojamasis kelias prie Kirnaičių nuo kelio Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas 0,000-2,129 km
 • 1634 Skaistgirys–Ramoškiai 0,000-0,879 km
 • 1608 Skaistgirys–Jurdaičiai–Jankūnai 0,000-3,200 km

Rajoniniai keliai, III priežiūros lygis (R3). Pagal šį priežiūros lygį prižiūrima didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių (apie 10,8 tūkst. km). Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. Šie keliai nebarstomi, o valomi tik baigus darbus aukštesnio priežiūros lygio ir svarbos keliuose. Leistinas puraus sniego storis, esant normalioms oro sąlygoms, neturi būti didesnis kaip 10 cm. Sningant ir/arba pustant sniego storis ant važiuojamosios dalies gali būti ne didesnis kaip 20 cm. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip 48 val.

Nustatyti kokybės reikalavimai priežiūros lygiams netaikomi esant ypač sudėtingoms oro sąlygoms, kai:

 • ilgiau kaip 6 val. sninga ir (arba) pusto;
 • ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ir (arba) pusto;
 • įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra;
 • oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau -10°C;

Nebarstoma, kai barstomų medžiagų poveikis pablogina dangos būklę, (pvz., stipriai pustant ir (arba) sningant, klijuojantis sniegui ir panašiai).

Vienlapis su visais kelių lygiais bei juos atliekamais darbais pasiekiamas čia.

Nustatytiems kelių priežiūros kokybės reikalavimams išimtys taikomos tik išskirtiniais atvejais, esant ypač sudėtingoms orų sąlygoms.

Pasitikrinti, kuriam lygiui priklauso vienas ar kitas valstybinės reikšmės kelias – galima sužinoti čia. Informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas, atliekamus darbus valstybinės reikšmės keliuose galima rasti interaktyviame žemėlapyje.

Be to, AB „Kelių priežiūra“ visuomenei atvėrė ir slidžius kelius prognozuojantį žemėlapį, kuris įvertinęs duomenis, gaunamus iš Kelių oro sąlygų informacinės sistemos (KOS) stotelių, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, geografinės informacinės sistemos (GIS), barstytuvų ir kt., atvaizduoja apibendrintas orų sąlygas 1-4 priežiūros lygio keliuose iki 8 val. į priekį. Žemėlapyje vaizduojamos slidaus kelio rizikos kategorijos, kurios skirtos iš anksto perspėti kelių naudotojus apie pavojingus meteorologinius reiškinius bei padėti pasirinkti saugesnį kelionės laiką ar maršrutą – jis pasiekiamas čia.

Nežiūrint į dideles kelininkų pastangas ir operatyvumą, net ir naudojant specialius dirbtiniu intelektu grindžiamus kelių oro sąlygų prognozės modelius, neįmanoma 100 proc. užtikrinti, kad kai kuriuose kelių ruožuose nesusidarys slidi danga. Visos priemonės yra taikomos tam, kad tikimybė susidaryti slidžiai dangai būtų sumažinta iki minimumo, todėl vairuotojų prašoma įvertinti žiemos sąlygas keliuose: pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu.

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., vairuotojai kviečiami pranešti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. Nr. kaina 0,09 Eur/min.) arba tel. nr.: +370 5 232 9600.

Už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą žiemą (valymą, barstymą ir kt.) yra atsakinga AB „Kelių priežiūra“. Už vietinių kelių ir gatvių priežiūrą atsakingos savivaldybės. Lietuvos automobilių kelių direkcija yra atsakinga už valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą ir plėtrą. Lietuvoje yra daugiau kaip 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

 Visi likę keliai Joniškio rajone yra Valstybinės reikšmės rajoniniai keliai.

Atkreipiame dėmesį, kad valstybinės reikšmės kelių priežiūra atlieka AB „Kelių priežiūra“, o vietinės reikšmės kelių priežiūrą atlieka seniūnijos.

Parengta pagal VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos informaciją