mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Skelbimai

Nustatyta pasėlių deklaravimo pradžia ir svarbiausi pokyčiai
Nustatyta pasėlių deklaravimo pradžia ir svarbiausi pokyčiai

Žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus deklaruoti žemdirbiai galės nuo balandžio 19 d. iki birželio 14 d. Pavėluotai paraiškos bus priimamos iki liepos 8 d.

Vienas svarbiausių šių metų deklaravimo pakeitimų yra susijęs su valstybinės žemės deklaravimu.

Visų plotų, patenkančių į „valstybinės žemės“ ir (arba) „laisvos valstybinės žemės“ sluoksnius, žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentai turės būti registruoti Valdų registre iki paraiškos patvirtinimo ir (ar) keitimo datos.

  • Absoliuti dauguma šių dokumentų bus įkelti į Valdų registrą per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą (PPIS) iš anksto. Tad pareiškėjai, deklaruodami plotus, jau matys šią informaciją sistemoje.  Jei dokumentų nebus Valdų registre, deklaruojant pasėlius nebus galima įbraižyti šių valstybinės žemės plotų.
  • Įbraižant valstybinės žemės plotus taikoma 10 proc., bet ne daugiau nei 1 ha paklaida laukui (praėjusiais metais buvo 2 ha).
  • Darbuotojai, padedantys pareiškėjams deklaruoti žemės plotus, neprivalės tikrinti valdymo teisę pagrindžiančių dokumentų. PPIS tai padarys automatiškai.
  • VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC) užtikrins galimybę pareiškėjui atnaujinti valdos ir (arba) ūkininko ūkio duomenis.
  • Atsisakyta reikalavimo pareiškėjui pateikti kadastro žemėlapius (žemės sklypų planus), nes duomenys buvo naudojami tik apytikslei vietai nustatyti.

Plačiau apie žemės ūkio veiklos vykdymo tvarkos ir susietosios paramos pokyčius skaitykite čia

LR žemės ūkio ministerijos informacija