mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Skelbimai

Galima teikti paraiškas APVA gauti paramą

Valstybė aktyviai skatina šalies gyventojus pereiti prie atsinaujinančių energetinių išteklių – nuo rugsėjo 1 d. visi socialiai remtini Lietuvos gyventojai gali teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) ir gauti paramą saulės elektrinių ir šilumos siurblių įsigijimui ir įrengimui.

Kviečiame ir Jus prisidėti prie savo savivaldybės gyventojų gerovės ir padėti jiems sužinoti apie šią galimybę bei pasinaudoti Valstybės teikiama parama ir įsirengti saulės elektrinę visiškai nemokamai. Pasinaudoti parama gali gyventojai, kurie SPIS sistemoje registruoti kaip socialiai remtini ne mažiau nei 6 mėn.

Kuo tai naudinga savivaldybės gyventojams?

  • Saulės elektrinę gyventojai gali įsirengti nemokamai: šiuo metu paskelbtas paramos kvietimas socialiniai remtiniems gyventojams suteikia galimybę kompensuoti saulės jėgainės įrengimą iki 100%;
  • Kiti sprendimai – už labai gerą kainą: saulės parko ar šilumos siurblio įrengimas kompensuojamas iki 85%;
  • Tolimesnė šių įrenginių priežiūra papildomai nekainuos – suteikiama 5 metų garantija saugos nuo gedimų.

Gyventojai galės sutaupyti iki 80% elektros energijai skirtų išlaidų, taip pat įsirengti efektyvesnį ir lengviau prižiūrimą šildymo būdą.

Paraiškas APVA galima bus teikti iki šių metų gruodžio 31 d., tačiau skirtos paramos kiekis yra ribotas, todėl laimės tie, kas padarys tai pirmieji. Tikslią informaciją apie APVA skiriamą paramą, paramos kriterijus ir kitus svarbius dalykus rasite agentūros svetainėje www.apva.lt.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos
Aplinkos projektų valdymo agentūros informacija