mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Skelbimai

Dėl gaisro Zaporožės atominės elektrinės komplekse pavojaus Lietuvos gyventojams nėra

Dėl karinių veiksmų Zaporožės atominės elektrinės teritorijoje, radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs, o meteorologinės sąlygos palankios – vėjas pučia nuo Lietuvos. Situacija toliau stebima, apie jos galimus pasikeitimus gyventojai būtų nedelsiant informuojami.

Radiacinės saugos specialistai nuolat (24/7) stebi radiacinį foną Lietuvoje ir apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, nedelsiant informuosime atsakingas institucijas ir gyventojus bei pateiksime rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad gyventojams kalio jodido tablečių vartoti nereikia.

Išgirdus kaukiančias sirenas, gavus perspėjimo pranešimus, būtina išklausyti informaciją per LRT radiją ar televiziją ir vadovautis pateiktomis rekomendacijomis. Daugiau informacijos teikiama per šią nuorodą.  

Gyventojams būtina žinoti, kad jeigu esate patalpoje (pastate), ten ir reikėtų likti, nes  saugiau būti patalpoje nei lauke.

Jeigu perspėjimą apie pavojų išgirdote būdami lauke, kuo greičiau eikite į artimiausią sandarų pastatą.

Būtina uždaryti visas duris, langus ir orlaides. Prireikus užsandarinti juos izoliacine juosta. Reikia išjungti vėdinimo, oro tiekimo, kondicionavimo sistemas.

Išgirdę perspėjimą apie radiacinį pavojų, naudokite vienkartinius respiratorius. Jie padės apsisaugoti, kad į organizmą per kvėpavimo takus patektų kuo mažiau radioaktyviųjų medžiagų.

Radiacinės saugos centro ir LR vidaus reikalų ministerijos  informacija