mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Švietimo bendruomenė mokėsi kibernetinio saugumo
Švietimo bendruomenė mokėsi kibernetinio saugumo

Mero Vitalijaus Gailiaus iniciatyva šiandien Joniškio „Aušros“, Žagarės, Skaistgirio gimnazijų, Mato Slančiausko progimnazijos, „Saulės“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro lankytojai ir Trečio amžiaus universiteto senjorai dalyvavo kibernetinio saugumo pamokose.

Asociacijos „Gedimino legionas“ savanoriai papasakojo apie kibernetiką, supažindino su galimomis internetinėmis grėsmėmis žaidimų ir socialinių tinklų srityse bei kibernetinio saugumo ateitį.

„Programos ir technologijos kasdien vis tobulėja, o duomenų nutekinimo procesas vyksta nuolatos“, – pamokos metu kalbėjo savanoriai Ieva Terminaitė ir Simas Sodys.

Pamokų dalyviams savanoriai vaizdžiai ir praktiškai parodė kelis galimus duomenų nutekinimo būdus.

Kibernetinė erdvė leidžia vartotojams keistis informacija ir idėjomis, bendrauti, žaisti žaidimus, dalyvauti diskusijose ar socialiniuose forumuose, vykdyti verslą ir kurti intuityvią žiniasklaidą.

Asociacijos „Gedimino legionas“ tikslas – skatinti visuomenę domėtis, kas vyksta kibernetinėje erdvėje, panaudojant teorines IT žinias bei susipažinti su jų nauda kasdieniniame gyvenime, gilinantis į duomenų saugumo, socialinės inžinerijos temas atsižvelgiant į 2021–2030 metų švietimo strateginį planą.

Joniškio rajono savivaldybės administracija