mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Sustiprinančiąja trečiąja doze vakcinuojami joniškiečiai
Sustiprinančiąja trečiąja doze vakcinuojami joniškiečiai

Remiantis Lietuvos statistikos departamento lapkričio 18 d. duomenimis, Joniškio rajono savivaldybėje iš viso (pilnai ir dalinai) vakcinuota 69,9 procento joniškiečių. Pakartotinai vakcinuota – 7,2 procento Joniškio gyventojų. 

Labai daug COVID-19 ligos protrūkių fiksuojama ugdymo įstaigose, o mokytojų imunitetas po skiepų jau silpnėja ir vis dažniau suserga koronaviruso infekcija. Joniškio rajone sustiprinančiąja trečiąja doze jau vakcinuoti Joniškio rajono medikai ir dauguma pedagogų. Šiandien Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos pedagogai skiepijami sustiprinančiąja trečiąja doze.

Kitą savaitę mobilioji vakcinavimo komanda lankysis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariate ir vakcinuos susistiprinančiąja doze policijos pareigūnus.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl pirmosios ir sustiprinančiosios dozės prašome kreiptis į savo gydymo įstaigos registratūrą arba į šeimos gydytojus.

Išsamesnę informaciją apie vakcinaciją teikia:

  • Joniškio pirminės sveikatos priežiūros centras, tel. (8 646) 55 110
  • Šeimos sveikatos centras „Dėmesys tau“, tel. (8 426) 60 004
  • Šeimos klinika „Saulenė“, tel. (8 426) 61 228

Primename, kad nuo trečiadienio, lapkričio 17 d., visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis: „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama, praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, „Spikevax“ (gam. „Moderna“) – po šešių mėnesių.

Kaip ir iki šiol, sustiprinančioji „Janssen“ vakcinos dozė gali būti skiriama tik tiems gyventojams, kurie pirmą kartą pasiskiepijo būtent šia vakcina. „Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančioji dozė skiriama gyventojams, vakcinuotiems bet kuria iš keturių Lietuvoje naudojamų vakcinų nuo COVID-19 ligos.

Atkreiptinas dėmesys, kad gyventojai, kurie po pilnos vakcinacijos, prieš skiepijimą ar tarp skiepijimų susirgo COVID-19 liga, nebus skiepijami sustiprinančiąja vakcinos doze – persirgus įgytas imunitetas jiems turėtų užtikrinti pakankamą organizmo apsaugą. Tai reiškia, kad persirgimas COVID-19 liga yra prilyginamas  sustiprinančiajai vakcinos dozei. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tie gyventojai, kurie susirgo dar nepabaigę pirminio skiepijimo kurso, po ligos praėjus 180 d. turėtų šį kursą užbaigti ir pasiskiepyti antra vakcinos doze.

Joniškio rajono savivaldybės administracija