mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai neaplenks ir Žagarės
Ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai neaplenks ir Žagarės

Birželio 17-19 dienomis šalies keliais dundės tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje – Prezidento taurės.

Šių, seniausių šalyje automobilių sporto varžybų ištakos siekia 1931 m., kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona iš Kauno pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą. Neatsitiktinai šią datą Lietuvos automobilių sporto federacija laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

Laikantis ilgametės tradicijos raliui „Aplink Lietuvą“ startas duodamas Kaune, Rotušės aikštėje, iš kurios pirmas ekipažas į trasą pajudės birželio 17-ąją, 9.30 val. Tradiciškai ralis Aplink Lietuvą“ neaplenkia ir Joniškio rajono bei jų laukiančios ralio trasos šalia Žagarės.

„Kaip ir pernai taip ir šiemet Žagarėje sportininkams pasiūlysime tikro, beveik 7 km ilgio klasikinio ralio trasą, kurioje platus, tvirto pagrindo žvyrkelis kaitaliosis su siaurais, vingiuotais keliukais ir kur bus tikrai smagu varžytis, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. Trasą padėjo atrasti vietinis automobilių sporto entuziastas, pats išbandęs ir ralio, ir kroso, ir žiedinių lenktynių trasas Daivanas Pranciulis.

Pirmasis ekipažas čia startuos birželio 18 d. 10:30 val., o žiūrovams teks atvykti prieš valandą iki pirmojo automobilio starto, nes trasa lenktynių metu bus apsaugota nuo bet kokio eismo.   

Greičiausiai šį greičio ruožą nuvažiavęs ekipažas išsiveš Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus taurę.  

Iš viso šiemetinio ralio „Aplink Lietuvą“ maršrutai nusidrieks 1130 km.

Ralis finišuos sekmadienį, birželio 19 d., 15 val. Vilniuje priešais prezidentūrą, S. Daukanto aikštėje.  

Parengta pagal ralio „Aplink Lietuvą“ spaudos centro informaciją