mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Paskelbti socialinės paramos veiksmingumo stebėsenos rezultatai
Paskelbti socialinės paramos veiksmingumo stebėsenos rezultatai

LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekdama mažinti skurdą, socialinę atskirtį ir nelygybę tarp skirtingų visuomenės grupių bei iš to kylančias problemas, vykdė socialinės paramos veiksmingumo Lietuvos Respublikos savivaldybėse stebėseną. Stebėsenos laikotarpis – 2017–2020 m.

Socialinės paramos veiksmingumo stebėsena yra vykdoma atrinkus pagrindinius socialinės paramos sistemos rodiklius skurdo mažinimo, pagalbos ir prevencijos srityse ir juos apjungus į bendrą indeksą. Jį sudarantys rodikliai yra paverčiami į rangus 10-balėje skalėje, kur 1 reiškia blogiausią rezultatą, o 10 – geriausią. 34 rodiklių svoris indekse yra vienodas. Rangai parodo savivaldybės tų metų situaciją lyginant su kitomis savivaldybėmis.

2020 m. pagalbos srityje, vertinant būsto, paslaugų, piniginės paramos ir užimtumo dimensijas, lyderiauja Joniškio rajono savivaldybė (6,8 balo).

Su socialinės paramos veiksmingumo stebėsenos rezultatais galite susipažinti čia

Socialinės paramos veiksmingumo stebėsena vykdoma vadovaujantis 2021 m. rugsėjo 14 d. socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr. A1-656 „Dėl Socialinės paramos veiksmingumo stebėsenos Lietuvos Respublikos savivaldybėse metodikos patvirtinimo“ Plačiau su metodinėmis stebėsenos gairėmis galima susipažinti čia

Parengta pagal LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją