mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Pasirūpinti gyvūnais – kiekvieno mūsų pareiga
Pasirūpinti gyvūnais – kiekvieno mūsų pareiga

Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje bešeimininkiais ir be priežiūros likusiais gyvūnais (šunimis, katėmis) rūpinasi uždaroji akcinė bendrovė „Joniškio butų ūkis“.

Bendrovė teikia laikino karantinavimo paslaugas, bešeimininkiams gyvūnams įrengtuose laikino laikymo namuose suteikiama gydytojo veterinaro apžiūra, jei reikia, ir gydymas. Gyvūnai laikomi 14 d., vėliau pagal pasirašytas sutartis gyvūnai perduodami gyvūnų globos organizacijoms nuolatinei globai ar naujų savininkų paieškai. Informacija apie rastus bešeimininkius ir beglobius gyvūnus skelbiama bendrovės interneto svetainėje www.jbu.lt.

Kiekvieno iš mūsų pareiga – pasirūpinti, kad bešeimininkių gyvūnų būtų kuo mažiau, tačiau gauti gyventojų pranešimai patvirtina, kad netinkamo elgesio su gyvūnais atvejų nemažai.

Primename, kad Gyvūnų laikymo Joniškio rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse taisyklės draudžia gyvūną palikti bešeimininkiu ar bepriežiūriu, t. y. draudžiama gyvūną palikti gatvėje, kieme, miške, pakelėje ar kitose vietose, norint juo atsikratyti. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. už žiaurų elgesį su gyvūnu, gyvūno kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo 900 iki 3200 eurų.

Gyventojai, pastebėję ar žinantys apie beglobius gyvūnus, turėtų pranešti UAB „Joniškio butų ūkis“ vyr. inžinieriui, koordinuojančiam beglobių gyvūnų veiklą, Jonui Venislovui  tel. (8 426) 60 473, mob. tel. 8 698 78 349 arba el. p. bu.vyr.inzinierius@gmail.com, taip pat tokią informaciją galima pateikti ir bendrovės direktoriui Žilvinui Šeškevičiui tel. (8 426) 60 472 arba el. p. butuuk@gmail.com.

Gyvūnų savininkams, tinkamai besirūpinantiems savo augintinių gerove primename – būtina paženklinti savo augintinį (kates, šunis, šeškus). Ženklinimo paslaugas teikia veterinarijos gydytojai, turintys veterinarijos praktikos licenciją. Gyvūno užkrečiamųjų ligų prevencijai jo ženklinimas ir registravimas yra vienas esminių veiksmų, kurį privaloma atlikti gyvūnui vieną kartą gyvenime.

Gyvūnai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turės būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2022 m. gegužės 1 dienos. Atsakomybė už tokių gyvūnų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į GAR tenka laikytojui ar savininkui.

Joniškio rajono savivaldybės administracija