mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Pasidalinta patirtimi su Ukmergės rajono savivaldybės atstovais
Pasidalinta patirtimi su Ukmergės rajono savivaldybės atstovais

Joniškio rajono savivaldybėje oficialaus vizito atvyko Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas su komanda.

Vizito metu Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pristatė užimtumo didinimo programos naudą ilgą laiką nedirbantiems asmenims, integracijos į darbo rinką pagrindines problemas ir sprendimų būdus bei papasakojo apie Joniškio rajono seniūnijose vykdomas Darbo rinkos dienas.

„Grąžinant ilgalaikius bedarbius į darbo rinką, mes padedame ne tik jiems, bet tuo pačiu ir jaunai augančiai kartai, kuri matydama dirbančius tėvus, darbą laikys vertybe. Rajono seniūnijose vykstančios darbo rinkos dienos yra naudingos, nes iškilusios problemos sprendžiamos čia ir dabar“, – susitikimo metu sakė V. Gailius.

Susitikimo metu pažymėta, kad mažinti nedarbą padeda ir Jaunimo užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos, kuriomis siekiama didinti jaunimo užimtumą vasaros laikotarpiu, padėti integruotis į darbo rinką, pagerinti jaunimo profesinio orientavimo kokybę ne ugdymo proceso metu, suteikti pagalbą ir motyvuoti jaunus žmones įgyti praktinių įgūdžių.

Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Joniškio skyriaus vedėja Audronė Šlerpienė pasidžiaugė, kad nuoseklus darbas ir bendradarbiavimas su Joniškio rajono savivaldybe padeda mažinti socialinę atskirtį Joniškio rajone ir skatina gyventojų užimtumą.

„Kai 2019 m. pradėjome bendradarbiauti su Joniškio rajono savivaldybe nedarbas siekė 15,5 proc., o šiandien – 7,7 proc.“, – pabrėžė Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus atvejo vadybininkė Alma Bačianskienė pristatė Joniškio rajono savivaldybėje taikomą ilgalaikio nedarbo užimtumo mažinimo modelį.

„Įdarbinti gyventojus pavyksta tada, kai kiekvienam asmeniui yra skiriamas individualus dėmesys ir pagalba“, – sakė A. Bačianskienė.

Joniškio rajone užimtumo didinimo projektas vykdomas jau trejus metus,

Vizito metu aptarti ir kiti aktualūs klausimai, ateities planai ir kylantys iššūkiai.

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Aldona Laucienė ir Dienos užimtumo centro socialinė pedagogė Alfrida Kubeckienė svečiams pristatė ugdymo įstaigoje įdiegtą specialiųjų ugdymo poreikių modelį, Dienos užimtumo centro teikiamas paslaugas ir vykdomas veiklas, bei pasidalijo patirtimi ir iššūkiais įtraukiant specialiųjų poreikių vaikus į bendrojo ugdymo klases ir veiklas.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija