mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Meno mokyklos auklėtinių darbai pristatyti tarptautiniam konkursui
Meno mokyklos auklėtinių darbai pristatyti tarptautiniam konkursui

Nepaisant pasaulį ilgą laiką kausčiusios pandemijos, pristabdžiusios įvairių planų ir projektų įgyvendinimą, Joniškio rajono savivaldybės partneris – Ungenio rajono savivaldybė (Moldovos Respublika) rado galimybę nepristabdyti jau ne vienerius metus plėtojamos draugystės ir bendradarbiavimo su joniškiečiais.

Šių metų pavasarį rajono savivaldybę pasiekė bendradarbiavimo partnerių kvietimas dalyvauti konkurse „Mano išmanusis pasaulis“. Kvietime nurodytos ir konkurso sąlygos – kviečiami dalyvauti vaikai, kurie pasitelkę kūrybą, atskleistų vieną opiausių šių dienų klausimų – ką jiems reiškia šiuolaikinės technologijos. Tema aktuali tarp jaunosios kartos atstovų, nes jau ne vienas vaikas ar paauglys nebeįsivaizduoja pasaulio be kompiuterio ir telefono.

Konkurse panoro dalyvauti Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos auklėtiniai Viltė Neila Pliopaitė, Jonas Savickis, Justas Remeika, Danielė Hussein, Raminta Šniukaitė, Ugnė Šniukaitė, Matas Degimas. Pasak dailės mokytojos Loretos Angilovienės, konkurso dalyviai į šiuolaikinių technologijų galimybes pažvelgė ne tik iš teigiamos pusės. Šiuolaikinių technologijų amžius, sumažinęs gyvo bendravimo galimybes, buvo jaunimo įvertintas ir kritiškai.

„Nežiūrint vien į technologijų ir visuomenės pažangą, kai vienas mygtuko paspaudimas mus gali nukelti į bet kurią pasirinktą virtualią erdvę, jaunoji karta vis dėl to pastebi ir minėtos pažangos minusus – tokios galimybės demotyvuoja žmones būti čia ir dabar, džiaugtis šia akimirka ir pamatyti, kiek daug pasaulis mums dovanoja grožio. Yra savi pliusai, yra savi minusai. Šias aktualijas mokiniai vaizduoja savo darbuose“, –  apie konkurso temą ir jos atskleidimą pasakoja dailės mokytoja L. Angilovienė. Tad, meno mokyklos auklėtiniai paruošė ir konkurso organizatoriams išsiuntė 7 savo darbus, kuriuose atskleidžiama išmanaus pasaulio tema bei jos suvokimas jauno žmogaus akimis.  

Joniškio rajono savivaldybė 2016 metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ungenio rajono savivaldybe. Su užsienio partneriais aktyviai bendradarbiaujama kultūros, ekologijos, meno srityse.

Joniškio rajono savivaldybės administracija