mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Kviečiame palaikyti platformos „Lietuvos galia“ iniciatyvas
Kviečiame palaikyti platformos „Lietuvos galia“ iniciatyvas

Rugsėjo 19 d. startuoja viešas balsavimas, kurio metu Lietuvos žmonės kviečiami išreikšti savo pilietinę valią balsuojant už, jų manymu, labiausiai nusipelniusias projekto iniciatyvas „Stiprios“, „Teisingos“, „Žalios“ ir „Inovatyvios“ Lietuvos kategorijose.

„Lietuvos galia“ – tai Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva, kuri skatina pilietiškumą, bendruomeniškumą ir savanorystę. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija kviečia savivaldybės gyventojus apsilankyti svetainėje www.lietuvosgalia.lt

Šalies vadovo teigimu, savanorystę ir bendruomenių sutelktumą skatinantis projektas „Lietuvos galia“ padėjo atrasti tikrus šalies šviesulius – susitelkusias bendruomenes ir šaunius žmones, kurie savo pastangomis kuria ir augina Lietuvą.

Iniciatyvai „Lietuvos galia“ pristatytos ir dvi Joniškio savivaldybės iniciatyvos: projektas „MU2“ ir jaunimo lauko erdvė.

Projektas „MU2“, tai jaunų žmonių, savanorių pagalba medicinos personalui ir Joniškio ligoninės palaikomojo gydymo skyriuje besigydantiems senoliams, kurie neturi galimybės pasimatyti su artimaisiais. Planuojama, kad savanoriai padės senoliams vaizdo skambučių pagalba pasimatyti, pasikalbėti su šeima. Dėl pandeminės situacijos šalyje ir rajone projektas buvo laikinai sustabdytas. Balsuoti už projektą „MU2“ galite čia.

2020 m. rugpjūtį buvo atidaryta atvira lauko erdvė pievoje prie Joniškio rajono savivaldybės pastato. Erdvei sukurti nupirkti dešimt sėdmaišių, licencija visoms radijo stotims, įrengtas garsiakalbis, erdvėje veikia laisvasis internetas. Erdvė patraukli, jaunimas čia renkasi po pamokų.

Dažnai Joniškio rajono savivaldybės vadovai naudojasi neformalia erdve ir būtent čia kviečiasi jaunuolius susitikimams: šimtukus gavusių rajono abiturientų pasveikinti, jaunimo politikos klausimams aptarti, pasiūlymams pateikti. Palaikyti jaunimo lauko erdvės iniciatyvą galite čia.

Per metus „Lietuvos galios“ platformoje buvo užregistruota daugiau nei 200 iniciatyvų iš visos Lietuvos ir lietuvių bendruomenių užsienyje.

Konkurso nugalėtojai bus renkami dviem etapais – viešu balsavimu ir komisijos vertinimu. Piliečiai už labiausiai patikusias iniciatyvas kviečiami balsuoti iki lapkričio 1 d. projekto interneto svetainėje www.lietuvosgalia.lt.

15 daugiausiai balsų surinkusių iniciatyvų iš kiekvienos kategorijos bus pateiktos kompetentingai komisijai svarstyti. Įvairių sričių ekspertų komisija išrinks 20 šių metų konkurso laureatų, kurie bus apdovanoti iškilmingos ceremonijos metu gruodžio 3 dieną.

LR Prezidentūros ir Joniškio rajono savivaldybės informacija