mobile menu toggle Pradžia
easy read *s*
lt
en

Naujienos

Joniškio rajono savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą
Joniškio rajono savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą

Vakar Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, administracijos direktorė Inga Karbauskienė ir Kanceliarijos skyriaus vedėja Rasa Lapukienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos ir Europos Tarybos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“.

Konferencijos metu pristatytos naujausios Europos Tarybos Ministrų komiteto rekomendacijos dėl gero demokratinio valdymo ir svarstomosios demokratijos principų, aptarti galimi jų įgyvendinimo iššūkiai.

Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo Europos Tarybos Žmogaus orumo, lygybės ir valdymo direktorato ir Demokratijos ir žmogaus orumo generalinio direktorato direktorė Claudia Luciani, kiti Europos Tarybos, Oslo ir Mykolo Romerio universiteto ekspertai, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viceministrė Sigita Ščajevienė,

Panelinėje diskusijoje apie naujausias Europos Tarybos Ministrų komiteto rekomendacijas ir jų įgyvendinimo iššūkius diskutavo: Europos Tarybos Žmogaus orumo, lygybės ir valdymo direktorato ir Demokratijos ir žmogaus orumo generalinio direktorato direktorė, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministrė, Joniškio rajono savivaldybės meras, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Lenkijos miestų merai ir seniūnai.

Renginio metu Joniškio rajono savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą (ELoGE).

ELoGE apdovanojimas reiškia, kad jį pelniusios savivaldybės administracija laikosi Europos Tarybos nustatytų Gerojo valdymo principų, o rajono gyventojai teigiamai vertina savivaldybės darbą.

Savivaldybių vertinimas vyko keliais etapais. Pagal Europos Tarybos patvirtintą metodiką savivaldybes vertino gyventojai, politikai ir darbuotojai, savivaldybės teikė atitinkamus veiklos įrodymus.

Savivaldybių vertinimo procese Lietuvos savivaldybės atliko savęs įvertinimą, nustatydamos, kaip jos atitinka Europos Tarybos dvylika gerojo valdymo principų: 1) dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo; 2) reagavimo; 3) veiksmingumo ir efektyvumo; 4) atvirumo ir skaidrumo; 5) teisėtumo; 6) etiško elgesio; 7) kompetencijos ir gebėjimų; 8) inovacijų ir atvirumo pokyčiams; 9) patvarumo ir ilgalaikės orientacijos; 10) stabilaus finansų valdymo; 11) žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos; 12) atskaitomybės. Vertinimo procesą stebėjo ir rezultatus tvirtino specialiai tam tikslui suburta ELoGE nacionalinė grupė.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaite ir Europos Tarybos Žmogaus orumo, lygybės ir valdymo direktorato ir Demokratijos ir žmogaus orumo generalinio direktorato direktorė Claudia Luciani pasveikino. atitikties Europos Tarybos gero demokratinio valdymo principams vertinime dalyvavusias savivaldybes.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius atsiimdamas apdovanojimą nuoširdžiai dėkojo visiems joniškiečiams, dalyvavusiems apklausoje ir parodžiusiems pasitikėjimą, komandai už indėlį į šio puikaus rezultato pasiekimą. „Šis įvertinimas skatina ir įpareigoja savivaldybę toliau išlaikyti keliamų aukštų reikalavimų įgyvendinimą bei pateisinti Joniškio rajono gyventojų lūkesčius. Mūsų savivaldybės tikslas – matyti, girdėti ir padėti žmonėms“,  – ceremonijos metu kalbėjo rajono meras Vitalijus Gailius.

Džiaugiamės, kad tai jau antrasis Joniškio rajono savivaldybei skirtas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą valdymą (ELoGE).

Joniškio rajono savivaldybės administracija