mobile menu toggle Pradžia
easy read *s*
lt
en

Naujienos

Informacija apie asmeninę pagalbą – lengvai suprantama kalba
Informacija apie asmeninę pagalbą – lengvai suprantama kalba

Žmonėms, kuriems sunku suvokti įprastą tekstą, – turintiems intelekto negalią, senjorams ir kitiems visuomenės nariams informacija apie asmeninės pagalbos teikimą yra parengta ir lengvai suprantama kalba. Tuo pasirūpino Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Lengvai suprantama kalba (angl. „easy-to-read“) – tai metodas, kurio pagalba suprantamai pateikiama informacija skaitymo, suvokimo problemų, intelekto negalią turintiems asmenims. Šiuo metodu parengti tekstai dėl savo paprastos kalbos ir aiškios struktūros taip pat puikiai tinka senjorams, vaikams bei visai visuomenei.

Neįgaliųjų reikalų departamentas kviečia susipažinti su asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarka pasinaudojus šia nuoroda.

Tikimasi, kad, užtikrinus asmeninės pagalbos teikimą, į darbus galės grįžti 50-70 proc. neįgaliųjų šeimos narių, kurie iki šiol užsiimdavo namiškio su negalia priežiūra. Taip pat turėtų padidėti ir dirbančių neįgaliųjų skaičius.

LR SADM ir Neįgaliųjų reikalų departamento informacija