mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Gyventojų dėmesiui! Joniškio seniūnija pradės bendro naudojimo pašto dėžučių demontavimo darbus
Gyventojų dėmesiui! Joniškio seniūnija pradės bendro naudojimo pašto dėžučių demontavimo darbus

Informuojame gyventojus, kad nuo gruodžio 1 d. Joniškio seniūnija pradės bendro naudojimo pašto dėžučių demontavimo darbus.

Joniškiečiai, kurie vis dar naudojasi bendro naudojimo (blokinėmis) pašto dėžutėmis kviečiami pasirūpinti individualiomis saugiomis ir tvarkingomis pašto dėžutėmis savo gyvenamosiose teritorijose.

Detalesnę informaciją apie bendro naudojimo pašto dėžučių demontavimo darbus teikia Joniškio seniūnė tel.  (8 426)  69 157 arba 8 616 42 421.

Primename, kad Lietuvos Respublikos pašto įstatyme numatyta, jog už pašto dėžučių įsirengimą atsakingi pašto siuntos gavėjai – gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos.

Pašto dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

  • daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte, sudarant galimybes pašto paslaugos teikėjams netrukdomai prie jų prieiti, arba prie kiekvienos laiptinės įėjimo
  • individualių ar sodininkų bendrijose – prie įėjimo į sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių.
  • įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Labai svarbu, kad pašto dėžutė būtų tvarkinga, sandari, rakinama, į ją tilptų gaunama korespondencija, prenumeruoti leidiniai. Taip pat būtina aiškiai ir suprantamai sunumeruotos, ant įmonių, įstaigų ir organizacijų gaunamųjų laiškų dėžučių turi būti įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas.

Jeigu gavėjas neįsirengia gaunamųjų laiškų dėžutės arba ji neatitinka minėtų reikalavimų ir dėl to neįmanoma pristatyti pašto siuntos, pašto paslaugos teikėjas informuoja gavėją apie gautą pašto siuntą ir nurodo, kur ir kokiu laiku gavėjas gali atvykti ir atsiimti pašto siuntą. Jeigu informuoti gavėjo neįmanoma, pašto paslaugos teikėjas informuoja apie tai siuntėją. Tais atvejais, kai gaunamųjų laiškų dėžutės neįrengtos, pašto siuntos gavėjams nepristatomos. Gavėjai pašto siuntas turi pasiimti juos aptarnaujančiuose pašo skyriuose.

Lietuvos Respublikos pašto įstatymas

Joniškio rajono savivaldybės administracija