mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Gauti rajono maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai
Gauti rajono maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatai
Nors vasariška šiluma Lietuvoje gamta dar nelepina, maudymosi sezonas vandens telkiniuose neišvengiamai neužilgo prasidės. Tam, kad gyventojai galėtų būti tikri, kad maudyklų vanduo atitinka higienos normas kasmet yra atliekami laboratoriniai vandens kokybės tyrimai.
 
Joniškio rajono savivaldybės administracija informuoja, kad akredituota laboratorija 2022 m. gegužės 31 d. atliko vandens telkinių tyrimus ir nustatė, kad Joniškio rajono maudyklų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Vanduo yra geros kokybės, tinkamas maudymuisi.
 
Mėginiai tyrimams buvo paimti iš Sidabros I ir Sidabros II tvenkinių, Mikšiūnų tvenkinio, Žvelgaičio ežero, Skaistgirio karjero, Skakų tvenkinio, Gataučių, Bariūnų, Kriukų, Satkūnų ir Mielaičių tvenkinių.
 
Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Joniškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gyventojams primena prie maudyklų elgtis atsakingai. Nešokinėti į vandenį nežinomose vietose, toli neplaukti, karštomis dienomis dėvėti galvos apdangalus.
 
Joniškio rajono savivaldybės administracija