mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Dalyvauta paveldosaugininkų seminare
Dalyvauta paveldosaugininkų seminare

Lapkričio 16–17 dienomis Pakruojyje vyko Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – KPD) organizuotas respublikinis paveldosaugininkų seminaras.

Seminare lapkričio 17 d. dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Leknickienė, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos direktorius Mindaugas Balčiūnas ir direkcijos vyriausioji specialistė Giedrė Rakštienė.

Seminaro metu KPD specialistai kartu su šalies savivaldybių paveldosaugininkais aptarė Lietuvos mažųjų miestų paveldotvarkos specifiką. Seminaro dalyviai apsilankė Pakruojo miesto ir apylinkių kultūros paveldo objektus, diskutavo ir pateikė rekomendacijas dėl jų išsaugojimo. KPD direktorius Vidmantas Bezaras supažindino su kultūros paveldo apsaugos aktualijomis.

Pranešimą apie paveldo aspektą miestų urbanistinio planavimo ir rekonstravimo procese skaitė Vilniaus Gedimino technikos universiteto urbanistikos katedros docentė, dr. Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė. Su Pakruojo rajono kultūros paveldo aktualijomis susirinkusiuosius supažindino Pakruojo rajono savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Vitalija Gaubytė, o su Kupiškio rajono kultūros paveldo aktualijomis – Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vytis Zavackas.

„Fixus mobilis“ projekto vadovė Viltė Janušauskaitė pristatė projekto veiklą, pasidalijo kultūros paveldo prevencinės tvarkybos darbų patirtimis.

Po pietų seminaro dalyviai dirbo atskirose darbo grupėse ir gilinosi į naujų technologijų ir kultūros paveldo dermę, aptarė, kokią įtaką kultūros paveldas daro mažųjų miestų tapatybės formavimui, taip pat diskutavo dvarų aktualizavimo, panaudojimo dabarties poreikiams tema.

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos
ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nuotraukos