mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

COVID-19 situacija kelia nerimą, rajone užfiksuotas pirmasis atvežtinis Omikron atmainos atvejis
COVID-19 situacija kelia nerimą, rajone užfiksuotas pirmasis atvežtinis Omikron atmainos atvejis

Šventiniu laikotarpiu gyventojai keliavo vieni pas kitus, susitiko su artimaisiais, draugais. Tokios aplinkybės prisideda prie didelės rizikos veiksnių plintant COVID-19 virusui.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja apie Joniškio rajono savivaldybėje nustatytą pirmąjį Omikron mutacijos atvejį. Jis nustatytas asmeniui, grįžusiam iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Izoliuoti 3 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. Atliekami tolimesni sekoskaitos tyrimai viruso atmainos identifikavimui.

Siekiant valdyti situaciją būtina imtis visų saugumo priemonių, todėl gyventojai kviečiami susitelkti ir labai atsakingai vertinti situaciją.

Remiantis naujausiais moksliniais duomenimis, naujoji atmaina plinta 3–5 kartus sparčiau nei kitos, todėl šiuo metu ypatingai svarbu vengti masinių renginių, laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 m. atstumo, dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugines veido kaukes (pageidautina respiratorius), laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, dezinfekuoti rankas, vengti vakarėlių ir kitų didesnio žmonių rato susibūrimo vietų, o pajutus bent minimalius peršalimo, karščiavimo simptomus izoliuotis ir atlikti testą.

Šiuo metu tik žmonių sąmoningumas ir pilietiški veiksmai gali padėti suvaldyti situaciją. Dėkojame visiems atsakingiems Joniškio krašto gyventojams.

Joniškio rajono savivaldybės administracija