mobile menu toggle Pradžia
*s*
lt
en

Naujienos

Bedarbių skaičius Joniškio rajone mažėja
Bedarbių skaičius Joniškio rajone mažėja

Joniškio rajone nuo metų pradžios yra nedarbo lygis yra sumažėję 8,5 proc. Tai reiškia, kad per 10 mėnesių bedarbių Joniškio rajone sumažėjo nuo 2 390 iki 1 400.

Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus  Gailiaus teigimu, bedarbių skaičiaus mažėjimą lėmė nuolat vykstantys seniūnijų, Užimtumo tarnybos, darbdavių ir bedarbių susitikimai, kuriuose aiškinamasi, kokia yra nedarbo priežastis.

„Jei žmogus sako, kad „negaliu eiti dirbti, nes darželis per trumpai dirba“, jis dirba tiek, kiek reikia. Jei žmogus sako, kad nėra galimybės atvažiuoti į darbą, pradeda važiuoti autobusas. Jei žmogus sako, kad neturi kur palikti slaugos reikalaujančių tėvų, jam socialiniai darbuotojai suteikia apie tai informacijos. Tada belieka viena priežastis, ir pusė salės pakelia ranką, nes nedirba todėl, kad turi finansinių įsipareigojimų – greitųjų kreditų arba vengia išlaikyti vaikus, dėl to nori būti šešėlyje“, – lrt.lt portalui kalbėjo V. Gailius.

Tokiais atvejais žmogui teikiama pirminė teisinė pagalba, vertinant, pavyzdžiui, 10 paimtų greitųjų kreditų, kurie, kaip tvirtino meras, yra išduoti pažeidžiant atsakingo skolinimosi nuostatas, piktnaudžiaujant teisiniu reglamentavimu. Žmonėms, nukentėjusiems nuo greitųjų kreditų, teikiamos teisinės paslaugos.

„Teisinės paslaugos – tik viena iš krypčių. Taip pat teikiamos psichologo paslaugos, juk jei žmogus nedirbo 15 metų, jam ryte atsibusti yra reikalų, nuėjus į kolektyvą [sunku] rasti ryšį, [kyla sunkumų dėl] motyvacijos, finansinio raštingumo, pavėžėjimo.

Galų gale, neslėpkime, priklausomybių konsultantas reikalingas, socialiniai įgūdžiai, vaikų dienos socialinė priežiūra, sveikatos paslaugos, gydymas nuo alkoholizmo, stomatologo paslaugos netgi“, –vardijo V. Gailius.

Mero teigimu, per susitikimus kiekvienam darbo neturinčiam žmogui pasiūloma po kelis darbus, per tokius susitikimus ne vienas bedarbis yra susiradęs darbą.

Pasak, V. Gailiaus, per tokius susitikimus pamatomi ir tie, kurie „realiai dirba 12 mėnesių per metus ir 365 dienas per metus, bet teisėtas jų darbo santykis yra tik du mėnesiai“, kadangi jie dirba ne pagal darbo sutartis.

„Tada jie neturi pasirinkimo, nebėra galimybės piktnaudžiauti nedarbu. Kad jie registruoti Užimtumo tarnyboje, žino ne tik tarnybos specialistas, bet ir administracija, specialistai, kaimynai. Susikuria atmosfera, kad kodėl dirbi, kai esi registruotas Užimtumo tarnyboje. Formuojasi nepakantumo šešėliui sistema“, – tvirtino meras.

Anot jo, nedarbas regione buvo išaugęs dėl „valstybės politinių sprendimų“ – tam tikrų išmokų, taip pat ir dėl pandemijos situacijos. Kita grupė bedarbių – ilgalaikiai bedarbiai, kartais nedirbantys ir dešimtmečius. V. Gailiaus teigimu, šios grupės bedarbių pasiteisinimai būna įvairiausi – nėra kur palikti senyvų tėvų, nėra kaip nuvažiuoti į darbą, nėra darželių ar visos dienos užimtumo vaikams.

Nedarbas regione buvo išaugęs dėl „valstybės politinių sprendimų“ – tam tikrų išmokų, taip pat ir dėl pandemijos situacijos. Kita grupė bedarbių – ilgalaikiai bedarbiai, kartais nedirbantys ir dešimtmečius. V. Gailiaus teigimu, šios grupės bedarbių pasiteisinimai būna įvairiausi – nėra kur palikti senyvų tėvų, nėra kaip nuvažiuoti į darbą, nėra darželių ar visos dienos užimtumo vaikams.

Visą straipsnį skaitykite čia.

Parengta pagal lrt.lt informaciją