Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 20 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Jakiškių dvare vyko projekto „Dvarų Paveldas Joniškio krašto istorijos ir kultūros kontekste“ renginys

Rugsėjo 12 d. Jakiškių dvare vyko Europos kultūros paveldo metams skirtas renginys, į kurį susirinko tie, kurių atmintyje vis dar išlikusi dvarų kultūra, jos memorialiniai elementai bei atgaivinti atminties ir istorijos kupini kultūros objektai turintys reikšmę tiek kiekvienam atskirai, tiek ir visiems kartu.

Dvarai – šimtmečius stūksantys pastatai, kažkada buvę pilni prabangos, gyvos muzikos, puotų, skaniausių valgių ir maloniausių kvapų... Šiandieninė situacija ne vieną dvarų mylėtoją nuvilia. Nemaža dalis jų primena vaiduokliškus fantomus tik primenančius apie savo egzistavimą, o kiti apie save primena tik pamatų likučiais. Tačiau ne visi dvarai yra tokie. Pamažu populiarėjant dvarų atgaivinimo kultūrai, vis daugiau apleistų dvarviečių prikeliami naujam gyvenimui ir atveria duris tiems, kurie nori pajusti senosios atminties dvelksmą.

Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė džiaugėsi, kad dvarų kultūra nėra užmiršta ir vis labiau aktualizuojama, stengiamasi atgaivinti jų dvasią bei pabrėžti jų išliekamąją vertę. Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis pasveikino susirinkusius į Europos kultūros paveldo  metams skirtą renginį ir didžiavosi rodomu dėmesiu dvarams bei jų svarbą krašto istorijai ir kultūrai.

Kaip sektiną pavyzdį meras pateikė Jakiškių dvarą, kurį puoselėja jo savininkė Meilė Zaleckienė. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Leknickienė, kvietė diskutuoti apie išlikusią dvarų vertę bei dvarų kultūrą, jų ateitį, skatino domėtis dvarų istorija, su kuria susirinkusiuosius supažindino muziejininkas Darius Vičas.  

Gerąja patirtimi dalinosi Jakiškių dvaro savininkė Meilė Zaleckienė, Žagarės regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Rakštienė, Raudondvario dvaro savininkė Edita Ramanauskienė.  

Dvarų kulinarinį paveldą pristatė ir jo subtilybes bei specifiką pristatė Vilniaus universiteto profesorius Rimvydas Laužikas. Na, o renginio dalyviai, išklausę paskaitos apie sveiką gyvenseną, kuri dvaruose dominavo prieš 100-200 metų, buvo pakviesti padegustuoti salierų sriubos bei štrudelio.

Renginį vainikavo jausmingoji, romantiškoji romansų atlikėja Liuba Nazarenko. 

Projektą rėmė Kultūros paveldo departamentas ir Joniškio rajono savivaldybė.

Daugiau renginio akimirkų – fotogalerijoje

Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus informacija,
Simonos Jonkutės nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook