Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. gegužės 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Minint šeimų dieną startavo projektas „Eismo saugumas bendruomenėse 2017“

Šešti metai Skaistgirio moterų draugija „Versmė“ startuoja respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“. Iš jų treti metai moterys šiame projekte dalyvauti suburia susivienijimą. Šiemet į susivienijimą susijungė Skaistgirio šv. Jurgio parapija, Joniškio savivaldybės J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Skaistgirio filialas, Reibinių kaimo bendruomenė ir Skaistgirio moterų draugija „Versmė“.

Nuosekliai visus metus rengdamos įvairius renginius, bendradarbiaudamos tarpusavyje ir kartu kviesdamos bendradarbiauti  policijos pareigūnus, medikus, seniūniją, socialinius darbuotojus, įstaigas ir organizacijas rūpinsis savo teritorijos gyventojų saugumu. Vieniems beliks tik prisiminti jau girdėtas pamokas, kitiems tai bus naujiena.

Pirmas projektinis renginys drauge su bendruomenės pareigūnais ir vyriausiu policijos kapelionu kunigu Algirdu Toliatu vykęs Skaistgiryje buvo skirtas šeimų dienai. Vidudienį bendruomenės pareigūnai Daina Kaminskienė ir Algirdas Sakalauskas, parapijos klebonas Andrius Trakšelis, ambulatorijoje dirbanti slaugytoja Sigutė Šliažienė, socialinės darbuotojos susitiko su renginio dalyviais.

Šį kartą dėmesys buvo skiriamas tėveliams auginaniems mažamečius vaikus ir seniūnijos gyventojams naudojantiems triratę susisiekimo priemonę „skuterius“. Kol bendruomenės pareigūnai ženklino susisiekimo priemones, priminė kaipsaugiai važinėti keliuose, ambulatorijos slaugytoja priminė kaip suteikti pirmą pagalbą ir kap išsikviesti pagalbą ištikus nelaimei kelyje.

Būti budriais kvietė ir renginyje dalyvavęs parapijos klebonas. Kiekvienas renginio dalyvis gavo dovanų po šviesą atspindinčią priemonę, atsakymus į jiems rūpimus klausimus eismo saugumo , apsisaugojimo nuo vagišių, pirmos pagalbos suteikimo temomis.

Taip pat vyko susitikimas su vyriausiu policijos kapelionu kunigu Algirdu Toliatu ir jo knygos „Žmogaus ir Dievo metai“ sutiktuvės Skaistgiryje. Susitikimo metu svečias pirmiausia kalbėjo apie savęs saugojimą keliuose, kviesdamas įsiminti išgirstas specialistų pamokas. Kalbėdamas apie knygą, jos autorius nejučia, gyvais pavyzdžiais praėjo laikotarpį nuo Advento iki  Sekminių.

Pasak kunigo Algirdo Toliato, knyga negimė staiga, ji gimė mažais žingsneliais einant į tikinčiųjų ir ieškančiųjų širdis. Pirmiausia po šv. Mišių viena tikinčiųjų pora paprašė homiliją įrašyti, kad būtų galimą ją išgirsti ir vėliau. Taip atsirado kunigo tinklapis, kur talpinamos mintys,homilijos.

Vėliau jį susirado leidykla ir paprašė sutikimo išleisti knygą. Netikėjo kad knyga bus populiari, o pasirodo ja žmonės susidomėjo. Ji surado didžiulę auditoriją skaitytojų. Skaistgiriečiai įsigijo net šešiolika knygų. Tarp susitikimo dalyvių buvo ir tokių kurie atėjo paklausyti kunigo minčių ne pirmą kartą.

Dvasingi susitikimai Skaistgiryje vyksta kasmet. Štai Advento metu čia viešėjo kunigas Ričardas Doveika, dabar, einant į pabaigą Velykų laikotarpiui, parapijos neaplenkė kunigas Algirdas Toliatas. Kiekvienas susitikimas pasėja naują grūdą susitikimų dalyvių širdyse.

Vidos Urbonienės informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017