Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. rugsėjo 25 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Vyko Jaunimo reikalų tarybos išplėstinis posėdis

Rugpjūčio 22 d. vyko Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos išplėstinis posėdis, kuriame dalyvavo Jaunimo reikalų tarybos nariai, Aktyvaus laisvalaikio jaunimo klubo „STOP“ pirmininkė Sigma Jonušienė, VŠ „Spalvotas veidas“ narė Jūratė Sabaitė, Joniškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Eglė Damalakaitė.

Jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė informavo, apie atnaujintą, aiškesnį Jaunimo politikos pagrindų įstatymą, jame reglamentuotą darbą su jaunimu, jo formas, įtvirtintus reikalavimus atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklai.

Jaunimo reikalų taryba apsvarstė daug klausimų, susijusių su jaunimo politikos formavimu. Daug diskusijų kilo dėl naujųjų Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatų. Tarybos nariai pritarė, kad jaunimo projektus ir toliau svarstytų ir vertintų jaunimo reikalų taryba. Posėdžio dalyviai diskutavo dėl siūlymo didinti savivaldybės biudžeto lėšas Jaunimo veikloms ir jaunimo iniciatyvų projektams 2019 m., dėl lėšų už jaunimo savanorystę planavimo.

Šiais metais minima sukaktis – Lietuvos skautams 100 metų. Aktyvią  ir turiningą vaikų ir jaunimo skautų veiklą pristatė Šiaulių tunto S. Goeso draugovės skautų  vadovė Vilma Mingailienė ir Ingrida Jakienė. Jos supažindino su Skautų organizacijos tikslu – vadovaujantis pradininko lordo Roberto Baden-Powello sukurtomis skautiškomis idėjomis, ugdyti organizacijos narius dorais, kilnios dvasios, tvirto būdo, sveikais, sąmoningais žmonėmis ir naudingais piliečiais savo Tėvynei.

Skautų veikla yra visapusiška – tai ne tik savarankiškumo mokymas ar išgyvenimas gamtoje be telefono, bet ir šokis, muzika, žaidimas, sportas. Gyvenimas pagal skautų šūkį – „Dievui, Tėvynei ir artimui“. V. Mingailienė pasidžiaugė, kad jų organizacijos skautės šiuo metu yra  išvykusios į Ukrainą ir tai suteikia dar daugiau skautiško gyvenimo potyrių.

Vilma Bartašienė kalbėjo, kad jaunimo politikai formuoti tikslinga diskutuoti dėl balsavimo poreikio jaunimui nuo 16 metų. Taip jaunimas būtų įtraukiamas į politiką, į sprendimų priėmimą, būtų skatinamas jaunimo pilietiškumas. Remtasi Europos šalių (Suomijos, Norvegijos, Austrijos, Estijos) patirtimis. Toks balsavimas yra įteisintas Estijoje ir džiaugiamasi teigiamais rezultatais. Posėdžio dalyviai supažindinti su LiJOT raštu dėl siūlymo keisti LR Konstituciją ir suteikti jaunimui nuo 16 metų balsavimo teisę.

Posėdžio metu savo veiklą pristatė ir Skaistgirio jaunimo klubas SJK (pirmininkė Edita Burbienė) Klubo nariai džiaugėsi gautomis naujomis patalpomis, dėkojo rėmėjams, kurių pagalba pakeisti langai. Planuojama ieškoti lėšų grindų atnaujinimui.

Švietimo, kultūros ir sporto informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018