Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. kovo 30 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo galimybės Joniškyje

Siekdama, kad kuo daugiau gyventojų imtųsi atnaujinti būstą, Joniškio rajono savivaldybė kviečia gyventojus dalyvauti Aplinkos ministerijos iniciatyva parengtoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje (toliau – programa), kuri pirmiausiai skirta daugiabučių pastatų energiniam efektyvumui didinti.

Pagal Aplinkos ministerijos nustatytus kriterijus, Joniškio rajono savivaldybė atrinko gyvenamuosius namus, kuriuose neefektyviausiai naudojama šiluminė energija

Joniškio rajono savivaldybės atrinktų renovacijai daugiabučių namų sąrašas

Savivaldybės atrinktus daugiabučius namus konkurso tvarka atrinks kvalifikuoti specialistai, kurie atliks techninį ir energetinį atrinktų daugiabučių namų vertinimą, parengs investicinius planus ir parinks tokias energiją taupančias priemones, kad būsto savininkų sutaupytų lėšų užtektų investicijoms padengti. T. y. po renovacijos sutaupytų šilumos energijai išlaidų turės užtekti paskolai padengti.

Kiekvienam (atrinktam modernizuoti) namui bus siūloma: šiltinti stogą ir sienas, keisti langus butuose ir laiptinėse (tik tuos langus, kurie dar nepakeisti) ir lauko duris, stiklinti balkonus pagal vieningą projektą, modernizuoti šildymo sistemas, įrengti balansinius ventilius ir šiltinti vamzdynus (tik ten, kur nesutvarkyta).

Į namų atnaujinimo (modernizavimo) sąrašus patekusiems būsto savininkams nereikės prisiimti jokių organizacinių ir kreditinių įsipareigojimų bei projektų įgyvendinimo rizikos. Tai reiškia, kad atrinktiems modernizuoti daugiabučiams namams savivaldybė paskirs administratorių (namų atnaujinimo programą administruojančią įmonę), kuriam bus teikiami lengvatiniai kreditai (20 m. su fiksuotomis 3 % palūkanomis visą paskolos laikotarpį) daugiabučiams namams atnaujinti (modernizavimui). Administratorius tiesiogiai mokės modernizuojančioms organizacijoms išlaidas už atliktus darbus ir paslaugas.

Daugiabučių namų savininkams, dalyvaujantiems atnaujinimo (modernizavimo) programoje, reikės prisidėti 60 proc. sumos, kuri bus investuota į jų daugiabučius namus.

Buto savininkai bus atsakingi tik už savo butui tenkančios paskolos mokėjimą. Gyventojai turės galimybę nuspręsti kaip išmokėti kiekvienam butui tenkančią investiciją: lygiomis dalimis kas mėnesį, kas ketvirtį ar mokėti tik šildymo sezono metu.

Valstybė skirs paramą:

  • 15 proc. investicijų projektams (po jų įgyvendinimo);
  • papildomai 25 proc. paramą iš specialiosios Klimato kaitos programos lėšų, jei bus pasiektas ne mažesnis kaip 40 proc. daugiabučio namo energetinis efektyvumas.

Klimato kaitos programos lėšomis parama bus teikiama tik tiems projektams, kurie bus pradėti įgyvendinti iki 2014 m. pabaigos. Papildoma Valstybės parama bus teikiama projektui parengti, statybos techninei priežiūrai ir projekto administravimo išlaidoms apmokėti.

Būsto savininkai, turintys teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, jos nepraras, tik ta kompensacijos lėšų dalis teks investicijoms išmokėti, kaip numatoma Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme.

Sprendimus dėl dalyvavimo programoje turi priimti kiekvieno daugiabučio namo butų savininkai per susirinkimą. Sprendimas atnaujinti daugiabutį namą priimamas tik tuo atveju, kai už dalyvavimą namo atnaujinime (modernizavime) pasisako ne mažiau kaip 50 proc. (50+1 proc.) daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

Papildomą informaciją apie namų atnaujinimą (modernizavimą) galite gauti Joniškio rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriuje (Livonijos g. 4, Joniškis, III a.), telefonu (8 426) 69 147 arba paspaudę šią nuorodą.

Infrastruktūros skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017