Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. rugsėjo 26 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Seminarai šeimoms

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga baigė įgyvendinti projektą „AŠ – TU – MES ŠEIMA“, finansuotą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Viena projekto veikla vyko liepos pabaigoje, buvo organizuota vaikų dienos stovykla, kurioje dalyvavo vaikai, tėvai ir net seneliai iš įvairių Joniškio rajono savivaldybės seniūnijų.

Rugpjūčio mėnesį įvairiose rajono vietose, skirtingose kaimo bendruomenėse buvo organizuojami seminarai tėvams, kuriuose buvo kviečiama geriau suprasti tarpusavio santykių komponentus, identifikuoti jiems svarbias skirtingų (draugiškų, šeimyninių, formalių, romantinių) tarpusavio santykių  vertybes ir remiantis jomis bandyti išspręsti jiems aktualias situacijas bei parodyti tarpusavio santykių įtaką vaikų charakteriui, vystymuisi.

Diskusijų ir grupinių užduočių metu buvo  nagrinėjamos svarbios vertybės, tokios kaip rūpestis, empatija, pasitikėjimas, nuoširdumas, komunikacija, pagarba, kokius skirtingus dalykus kiekvienas iš jų vertina santykiuose, kaip skiriasi būdai, kuriais reiškiama pagarba ir rodomas dėmesys, kokie yra šeimos narių savitarpio pagalbos būdai bei atsakomybė.

Kintant gyvenimo sąlygoms (socialinėms, ekonominėms), kinta ne tik tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai, bet ir pačių tėvų tarpusavio santykiai. Todėl tikslinga keisti auklėjamąjį pobūdį tokiu, kuris atitiktų šiuolaikinį gyvenimą, keisti požiūrį į tarpusavio bendravimą, pagalbą ir atsakomybę.

Svarbu, kad tėvai išklausytų vaikų pageidavimus ir tenkintų poreikius atsižvelgdami į susidariusias aplinkybes, suprasdami vaiką. Didžiausią įtaką vaikams turi tėvų tarpusavio santykiai, kurie užtikrina darną, teigiamą aplinką, kuri teigiamai veikiai vaiką, kurioje jis jaučiasi mylimas ir saugus, pilnateisis visuomenės narys.

Gebėjimas kurti artimus tarpusavio santykius yra reikšminga tiek psichinės sveikatos, tiek fizinės gerovės dalis. Galima sakyti, kad šeima yra šių santykių lopšys – čia užsimezga pirmieji tarpusavio ryšiai su tėvais ar seneliais, teikiantys saugumo jausmą, pasitikėjimą, padedantys atpažinti, suprasti bei išreikšti emocijas, jausmus.

Vaikui augant plečiasi jį supančių žmonių ratas – užmezgami tarpusavio ryšiai už šeimos ribų. Draugiškuose tarpusavio santykiuose išgyvenama tiek priklausomybė, tiek nepriklausomybė nuo draugų, mokomasi būti empatišku, pasitikėti kitais, lengviau komunikuoti konfliktų metu. Tokie santykiai leidžia išgyventi daugelį pozityvių patirčių, veikiančių jaunuolio savigarbą, pasitikėjimą savimi.

Seminarų metu buvo apžvelgiami įvairūs šeimos gyvavimo laikotarpiai: šeimai tik susituokus, gimus kūdikiui, laikotarpis, kai šeimoje auga paauglys, kai vaikai palieka tėvų namus, kai sutuoktiniai pensininkai, kai netenkama vieno sutuoktinio. Nemažai diskusijų vyko nagrinėjant tėvų ir suaugusių vaikų santykius bei kalbant apie senelių ir anūkų bendravimą. Buvo nagrinėjami senelių tipai, o dalyviai patys išsirinko kokiam tipui priklauso.

Iš viso seminaruose dalyvavo 73 žmonės. Vienur dalyviai nebuvo aktyvūs, kitur noriai diskutavo,  pasakojo savo situacijas, klausė patarimų. Net pertraukėlių metu ar po seminaro, lektorė atsakė į klausimus asmeniškai, patarė kaip elgtis konkrečiu atveju. Džiugu, kad seminaruose dalyvavo ne tik moterys, atvyko ir vyrai.

Svarbu suprasti tai, kad tarpusavio santykiai yra mūsų pačių atsakomybė. Galime megzti tarpusavio ryšius  su šeimos nariais, draugais, tačiau turėtume prisiminti, kad norint sukurti pozityvius, abi puses tenkinančius tarpusavio santykius, reikia suprasti kuo jie paremti, investuoti nemažai laiko ir energijos, siekiant realizuoti bendravimui svarbias vertybes.

Projekto vadovė Rasa Birutytė

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018