Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Parengtos rekomendacijos Paskutinio skambučio šventei

Šį penktadienį abiturientams baigiasi mokslo metai. Paprastai tą dieną jiems nuskamba ir simbolinis paskutinis skambutis. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas, kaip reikėtų užtikrinti sveikatai saugią aplinką šios šventės metu. 

Paskutinio skambučio šventė gali būti organizuojama tik lauke (stadione, lauko klasėje, kieme ir pan.) kiekvienai klasei skirtingu laiku. Dalyviai turi laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Visiems šventės dalyviams rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Būtina sudaryti galimybę šventės dalyviams dezinfekuoti rankas: prie įėjimo į mokyklos kiemą ar kitą organizuojamos šventės vietą gerai matomose vietose pakabinti ar pastatyti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę. Taip pat turi būti dezinfekuotos sėdimos vietos ir kiti liečiami paviršiai.

Šventės metu rekomenduojama vengti fizinio kontakto (pvz., apsikabinimo ir pan.), o padėkas išreikšti laikantis saugaus atstumo. Be abejo, šioje šventėje negali dalyvauti tie asmenys, kuriems yra nustatyta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), taip pat tie, kuriems pasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai. 

Gimnazijos, išlydinčios abiturientus, šiemet gali pasirinkti minėti ne Paskutinio skambučio šventę, bet auklėtojo paskutinę pamoką, kuri gali vykti nuotoliniu būdu. Taip pat galima šventę nukelti į birželio mėnesį ar organizuoti Paskutinio skambučio šventę nuotoliniu būdu.  Tradicinę Paskutinio skambučio šventę įprastu būdu labiausiai tinka organizuoti nedidelėse gimnazijose, kuriose nėra sunku užtikrinti nustatytų sąlygų laikymąsi.

Tokių pat rekomendacijų patariama laikytis ir rengiant kitas mokslo metų užbaigimo šventes, pvz., baigiant pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programą ir kt., jei jos organizuojamos iki š. m. gegužės 30 d. 

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook