Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. gegužės 28 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dėl šilumos punktų priežiūros

Pastaruoju metu Joniškio rajono savivaldybė gauna vis daugiau gyventojų skundų ir paklausimų dėl papildomų mokesčių už daugiabučių gyvenamųjų namų šilumos punktų remonto ir atnaujinimo darbus.

Šilumos punktas – prie šilumos įvado prijungtas pastato šildymo ir karšto vandens sistemos įrenginys, su šilumnešiu gaunamą šilumą transformuojantis pristatymui į pastato šildymo prietaisus.

Daugiabučio namo šilumos punkto įrenginiai, būtini namo tinkamam eksploatavimui ir naudojimui, yra neatskiriama namo dalis ir šio namo butų ir patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė, kurią draudžiama perduoti tretiesiems asmenims (kurie nėra šio namo butų ir patalpų savininkai).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu, šilumos punktus Joniškio rajone nuosavybės teise valdo ir juos prižiūri šilumos tiekėjai: UAB „Fortum Joniškio energija“ ir UAB „Joniškio butų ūkis“. Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūra atliekama vadovaujantis privalomųjų priežiūros darbų sąrašu, nurodytu Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos apraše, patvirtintame LR energetikos ministro 2009 m. lapkričio 26 d. įsakymu Nr. 1-229.

Joniškio rajono savivaldybės taryba 2012 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. T-81 „Dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros (eksploatavimo) maksimalių tarifų nustatymo“ patvirtino pastato šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros (eksploatavimo) privalomų darbų sąrašą ir daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros (eksploatavimo) maksimalius tarifus.

Kitus papildomus ir į pastato šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros privalomų darbų sąrašą neįtrauktus šilumos punkto remonto, atstatymo ir keitimo darbus savo lėšomis privalo atlikti šilumos punkto savininkas, šiuo atveju UAB „Fortum Joniškio energija“ ir UAB „Joniškio butų ūkis“, kuriuos vėliau apmoka daugiabučio namo butų ir patalpų savininkai. Įmokų dydis ir apmokėjimo terminas turi būti suderintas šilumos punkto savininko ir daugiabučio namo butų savininkų tarpusavio sutarimu.

Daugiabučiame name esantis šilumos punktas yra atlikta ilgalaikė investicija, kuria šiuo metu daugiabučio namo butų savininkai naudojasi ir eksploatuoja neatlygintinai. Atitinkamai tokia tvarka suponuoja pareigą esamiems turto naudotojams naudotis turtu taip, kad nepagrįstai nebūtų pabloginta jo būklė bei sumažinta vertė, t. y. esant naudojamo turto gedimui, esami jo naudotojai privalo kompensuoti savininko patirtas turto atstatymo iki gedimo buvusios būklės išlaidas, taip užtikrinant teisėto turto savininko teisę į jo nuosavybės apsaugą.

Atkreiptinas dėmesys, jog LR šilumos ūkio įstatymo 24 straipsnio nuostatos numato galimybę šilumos punkto įrenginių bendrosios nuosavybės teise nevaldantiems daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkams įsigyti šiuos įrenginius Civilinio kodekso nustatyta daiktų pirkimo-pardavimo išsimokėtinai tvarka, finansinės nuomos (lizingo) sutarties pagrindu ar kitais įstatymų nustatytais pagrindais.

Infrastruktūros skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017