Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. liepos 3 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Vyko susitikimas-diskusija vaiko teisių apsaugos klausimais

Gegužės 9 d. Joniškio rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir sveikatos skyrius (toliau – Skyrius) organizavo susitikimą vaiko teisių apsaugos klausimais.

Susitikime dalyvavo Skyriaus vedėja Laima Klemienė, vyr. specialistės Aušra Jakūnienė ir Aistė Milašienė, Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro (toliau – Gerovės centras) direktorė Raimonda Doviltienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė (toliau – Koordinatorė) Eglė Damalakaitė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VVTAĮT) Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Joniškio rajone vyr. specialistė Danguolė Repšienė ir vyr. specialistė Sonata Sidikevičienė.

Taip pat į susitikimą atvyko VVTAĮT Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Ala Šimkus, skyriaus specialistė (komunikacijai) Silva Šimkevičienė bei VVTAĮT projekto „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje  teikiamų  paslaugų  sistemos  sąlygų  sukūrimas  Lietuvoje“ regioninio lygmens pertvarkos procesų ekspertė (toliau – Ekspertė) Eglė Jurkutė.

Susitikimo metu aptarti aktualūs Globos centro, kuris veikia prie Gerovės centro, veiklos organizavimo klausimai, globos koordinatorių funkcijos, šeimų, globojančių vaikus, konsultavimas, atvejo vadybos teikimas, globėjų ir įtėvių rengimo, vaikų globos institucijoje problemos.

Gerovės centro direktorė Raimonda Doviltienė akcentavo, kad šeimos vangiai imasi iniciatyvos globoti vaikus, trūksta kvalifikuotų specialistų, kurie rengtų globėjų ir įtėvių kursus, tačiau pasidžiaugė sėkmingai organizuojama pagalba esamiems globėjams.

Koordinatorė Eglė Damalakaitė akcentavo būtinybę užtikrinti Gerovės centre globojamų vaikų užimtumą vakarais ir savaitgaliais, pasiūlyti jiems įvairesnių veiklų, ypač orientuojantis į paauglius. Ekspertė Eglė Jurkutė išsakė pastebėjimus dėl Šiaulių regione pertvarkomų kūdikių globos namų, iš kurių dalis Joniškio rajono vaikų yra ar dar bus perkelti ar apgyvendinti bendruomeniniuose namuose ar šeimose.

Skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad Joniškio rajone jau įsteigti dveji bendruomeniniai vaikų globos namai, o ateityje planuojama įsteigti dar dvejus, todėl bus išspręstos rajono vaikų globos problemos, kai tėvų globos netekę vaikai buvo apgyvendinami kitų rajonų globos įstaigose. Be to, vykstant vaikų globos pertvarkos procesui, vaikai apgyvendinami mažuose būstuose, nuo 6 iki 10 vaikų, artimoje šeimai aplinkoje.

Susitikime dalyvavę vaiko teisių apsaugos ir globos organizavimo institucijų atstovai pasidalino nuomonėmis dėl sklandaus bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos tarp įstaigų, bei sutarė ateityje į tokias diskusijas susirinkti dažniau.

 Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook