Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Vienybė Baltijos kelyje

Penktadienį, rugpjūčio 23 dieną, paminėtos 30-osios Baltijos kelio metinės. Kaip ir prieš tris dešimtmečius, tądien Joniškio rajono gyventojai vėl susikibo Baltijos kelyje ir paliudijo visų mūsų bendrumą. Su jais kartu nepakartojama atmosfera džiaugėsi ir Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos atstovai.

Joniškiečiai, pasidabinę Lietuvos atributika bei kupini patriotiškos nuotaikos, laukė prasidėsiančio minėjimo. Renginį eiliuotu tekstu pradėjo Vida Peleniuvienė, kuri jau daugelį metų puoselėja Baltijos kelio minėjimo tradiciją.

Šios svarbios dienos minėjimo dieną pasodintas ąžuolas – tvirtybės, vienybės, ilgaamžiškumo bei bendro tikslo simbolis.

„Kaip ir prieš trisdešimt metų Baltijos kelias buvo ir yra demokratijos kelias. Baltijos kelias tapo laisvės, nepriklausomybės keliu. Prieš trisdešimt metų susivieniję trijų valstybių žmonės  parodė, kad siekdami savo laisvės, siekdami savo nepriklausomybės, gali būti vieningi. Nuoširdžiai visų prašau, būkime budrūs, tikėkime tuo kas yra mūsų širdyse, netikėkime tuo kas yra parašyta, pasakyta, parodyta, tikėkime tuo ką mes patys žinome. Mieli joniškiečiai, su didele ir gražia švente.“ – susirinkusius sveikino Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Renginio metu padėkota Lietuvai pagražinti draugijos Joniškio skyriaus pirmininkei Vidai Peleniuvienei už Baltijos kelio minėjimo tradicijų tęstinumą, istorinės atminties puoselėjimą bei aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą Joniškio rajone.

Renginio organizatorius, liudininkus ir visus joniškiečius sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Meninė renginio dalis prasidėjo teatralizuotu trijų Baltijos šalių vėliavų įnešimu, kuriam talkino Joniškio šaulių 606-oji kuopa. Baltomis suknelėmis pasidabinusios muziejininkės Simonos Jonkutės teatralizuoto šokio trupės šokėjos perteikė trijų tautų bendrystę bei laisvės troškimą.

Muzikinius sveikinimus vienybei ir laisvei dovanojo Joniškio skautai, Monika Sabuckytė, Paulius Katiliavas, Rolando Žalnieriaus paruoštas kolektyvas bei Algimanto Raudonikio meno mokyklos kapela. Mintimis bei prisiminimais apie laisvą Lietuvą ir Baltijos kelią dalijosi Julius Lukys, Eugenijus Butkus ir Gabija Gaidjurgytė.

Minėjimo renginį vainikavo rankų susikibimas pakelėje – simbolinis atkartojimas, kuomet laisvės troškimas suvienijo tris, demografiškai nedideles, bet dvasiškai labai stiprias Baltijos tautas.

Daugiau renginio akimirkų – savivaldybės Facebook profilyje

 Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook