Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. sausio 20 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Vienkartinių kompensacijų asmenims, sužalotiems atliekant būtinąją karinę tarnybą sovietinėje armijoje, ir šioje armijoje žuvusiųjų šeimoms, mokėjimas

 

Administracinės paslaugos apibūdinimas

1. Asmenų, žuvusių ar mirusių būtinosios karinės tarnybos ir karinių mokymų metu sovietinėje armijoje ar mirusių vėliau dėl ligų, susijusių su tarnyba, šeimų nariams lygiomis dalimis išmokama 4171 Eur vienkartinė kompensacija.

2. Asmenims, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais (iki 2005 m. liepos 1 d. - invalidais) dėl sužalojimų ar ligų, susijusių su karine  tarnyba ar kariniais mokymais, išmokamos vienkartinės kompensacijos:

- pripažintiems netekusiais 75–100 procentų darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. – I grupės invalidai) – 2086 Eur;

- pripažintiems netekusiais 60–70 procentų darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. - I grupės invalidai) – 1669 Eur;

- pripažintiems netekusiais 45–55 procentų darbingumo (iki 2005 m. liepos 1 d. - III grupės invalidai) – 1252 Eur;

- pripažintiems netekusiais 20–40 procentų darbingumo – 835 Eur.

Vienkartinės kompensacijos išmokamos iš valstybės biudžeto asmenims, nuolat gyvenantiems Lietuvos Respublikoje, jeigu sužaloti ar žuvę asmenys į būtinąją karinę tarnybą ar karinius mokymus sovietinėje armijoje buvo pašaukti iš Lietuvos teritorijos.

Kad gautų vienkartinę kompensaciją, žuvusių ar mirusių būtinosios karinės tarnybos ir karinių mokymų metu sovietinėje armijoje ar mirusių vėliau  dėl ligų, susijusių su tarnyba, kiekvienas šeimos narys, tiesiogiai atvykęs (ar paštu) turi pateikti savivaldybės, kurios teritorijoje buvo paskutinė žuvusiojo nuolatinė gyvenamoji vieta, administracijai prašymą bei kitus reikalingus dokumentus.

Kad gautų vienkartinę kompensaciją asmuo, pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu dėl sužalojimų ar ligų, susijusių su karine tarnyba ar kariniais apmokymais, kartu su prašymu pateikia Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą darbingumo lygio pažymą, galiojančią kreipimosi su prašymu išmokėti kompensaciją dieną.

Jei prašymas pateikiamas paštu, prie prašymo turi būti pridėtos visų reikiamų dokumentų kopijos, patvirtintos įstatymų nustatyta tvarka.

Asmuo apie priimtą sprendimą informuojamas prašyme nurodytu informavimo būdu (paštu, el. paštu, telefonu).

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

1. Lietuvos Respublikos įstatymas dėl socialinės paramos asmenims, sužalotiems atliekant būtinąją karinę tarnybą sovietinėje armijoje, ir šioje armijoje žuvusiųjų šeimoms (1945-07-22 – 1991-12-31)

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 19 d. nutarimas Nr. 1004 „Dėl vienkartinių kompensacijų asmenims, sužalotiems atliekant būtinąją karinę tarnybą sovietinėje armijoje, ir šioje armijoje žuvusiųjų šeimoms išmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

1. Prašymas.

2. Žuvus asmeniui būtinosios karinės tarnybos ar karinių apmokymų sovietinėje armijoje metu mirties liudijimas ar jo nuorašas, patvirtintas įstatymo nustatyta tvarka*.

3. Karinio dalinio, kuriame tarnavo žuvęs asmuo, pranešimas ar telegrama.

4. Karinis bilietas ar Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos išduota pažyma.

5. Giminystės ryšį su žuvusiuoju ar mirusiuoju įrodantys dokumentai – santuokos, gimimo liudijimas, kiti giminystės ryšį įrodantys dokumentai ar jų nuorašai, patvirtinti įstatymo nustatyta tvarka*.

6. Asmuo, kuris pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu dėl sužalojimų ar ligų, susijusių su karine tarnyba ar kariniais mokymais, kartu su prašymu pateikia darbingumo lygio pažymą.

*Pareiškėjui nereikia pateikti  civilinės būklės aktų išrašų įregistravimo liudijimų ar kitų dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

1. Gyventojų registro tarnyba (A. Vivulskio g. 4A, 03220 Vilnius, www.gyvreg.lt) – apie deklaruotą gyvenamąją vietą, šeiminę padėtį

2. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (Švitrigailos g. 10, 03223 Vilnius, www.ndnt.lt; arba teritoriniai tarnybos skyriai – pagal gyvenamąją vietą) – apie asmens darbingumo lygį, susietą su būtinąja karine tarnyba sovietinėje armijoje.  

3. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija (Totorių g. 25/3, LT-01121 Vilnius, www.kam.lt) – apie asmens būtinąją karinę tarnybą sovietinėje armijoje.

Administracinės paslaugos teikėjas

Nijolė Dakanienė, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė, tel. (8 426) 69 154, el. p. nijole.dakaniene@joniskis.lt

Administracinės paslaugos vadovas

Laima Klemienė, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja,

tel. (8 426)  69 154, el. p. laima.klemienė@joniskis.lt

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Sprendimas dėl vienkartinės kompensacijos skyrimo priimamas ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo- paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Paslauga teikiama neatlygintinai

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Laisva prašymo forma

Asmuo rašydamas prašymą pateikia vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, telefono numerį, asmeninės sąskaitos Lietuvos teritorijoje esančiame banke ar kitoje kredito įstaigoje numerį.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Joniškio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt asmeniui suteikiama galimybė gauti prašymo formą.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

Paslauga yra galutinė.

Asmeniui atvykus į savivaldybės administracijos Socialinės paramos  ir sveikatos skyrių, įgaliotas darbuotojas patikrina piliečio asmens tapatybę ir įvertina pateiktus dokumentus.

Paslaugai gauti reikalingi dokumentai nurodyti šio aprašymo skiltyje „Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo“.

Asmens, žuvusio ar mirusio būtinosios karinės tarnybos ir karinių mokymų metu sovietinėje armijoje ar mirusio vėliau dėl ligų, susijusių su tarnyba, šeimos narys, kuris kreipiasi prašydamas išmokėti kompensaciją, prašyme privalo nurodyti ir visus kitus šeimos narius, turinčius teisę į vienkartinę kompensaciją (jų vardus, pavardes, nuolatinę gyvenamąją vietą), jeigu jų nėra, – tai nurodyti raštu;

išmokėtos vienkartinės kompensacijos vėliau neindeksuojamos, o neišmokėtos kompensacijos nepaveldimos.

Būtinų veiksmų atliekant administracinę paslaugą schema

Įvertinkite paslaugą

Jūsų komentaras
Vardas, Pavardė:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2017-12-20 09:17:43
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018