Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 24 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Vaikų stovyklai pasibaigus

Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga jau trečius metus organizavo vaikų dienos stovyklą. Stovykla organizuota pateikus paraišką Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių šeimos gerovės srityje, veiklos projektų atrankos konkursui ir gavus finansavimą projekto įgyvendinimui.

Projekto „Šeima“ tikslas – ugdyti šeimų pozityvią komunikaciją, siekiant įgalinti šeimos narius padėti vieni kitiems įveikti kylančius sunkumus. Vienas iš uždavinių – surengti dienos stovyklą vaikams kartu su tėvais ir/ar seneliais. Liepos pirmosiomis dienomis Gasčiūnų amatų centro teritorijoje klegėjo, žaidė, mokėsi ir sportavo 63 projekto dalyviai.

Pirmąją dieną į stovyklą atvyko verslininkė Fausta Užkuraitienė, kuri mokė vaikus spalvoto smėlio dulkelėmis tapyti paveikslus. Labai susikaupę dirbo ne tik vaikai, jiems padėjo mamos, močiutė, amatų centro darbuotojos. Ir kaip smagu buvo kiekvienam pasidžiaugti savo paveikslu! Po įtempto ir kruopštaus darbo, amatų centro darbuotojos Jurgita Benienė ir Giedrė Briedienė organizavo vaikams užsiėmimus ir sporto rungtis lauke.

Antrąją stovyklos dieną dalyvius šiek tiek išgąsdino atvėsęs oras. Tačiau atvykus Gediminui Andrašiūnui, vaikų nuotaika pagyvėjo. Medžių ir žmonių bendrystė tautosakoje ir liaudies dainose – tokią temą pasirinko Gediminas. Vaikai pasakė kokius pažįsta medžius, kuo jie skiriasi, o vėliau visi ėjo į prie mokyklos esantį parką ir ieškojo atitinkamų medžių. Prie medžių Gediminas pasakojo istorijas ir sakmes apie medžius, dainavo dainas, žaidė žaidimus. Labai greitai prabėgo laikas medžių apsuptyje. Vėliau stovyklos dalyviai žaidė loginius stalo žaidimus.

Kitas dvi dienas vaikus įvairių žaidimų mokė Inga Lukšaitė Samaitienė. Šie žaidimai nebuvo vien pramoginiai. Jų metu vaikai buvo mokomi bendrauti su bendraamžiais, padėti vieni kitiems, dirbti komandoje. Kalbėjo kaip padeda ar galėtų padėti tėvams, apie savo pareigas ir atsakomybę šeimoje. Aktyvūs užsiėmimai vyko ir lauke, ir patalpose.

Amatų centro darbuotojos parodė kaip galima pasigaminti paveikslus iš surinktų lauko gėlių ir žolynų. Šia veikla ypač susidomėjo mažųjų stovyklautojų mamos.

Kol vaikai dalyvavo įvairiose veiklose, su mamomis ir seneliais pokalbį vedė lektorė. Buvo kalbama apie šeimos narių tarpusavio santykius, apie tėvų ir vaikų bendravimą, jo įtaką vaiko ugdymui ir brendimui. Pokalbių metu buvo gauti atsakymai į rūpimus ir aktualius klausimus, nagrinėtos įvairios situacijos.

Stovyklautojai visomis veiklomis liko patenkinti. Stovyklos metu buvo formuojama patirtis, kaip paįvairinti kasdienį šeimos užimtumą ir skatinti  jos narių tarpusavio bendravimą per edukacines veiklas ir aktyvius užsiėmimus. Tikimės, kad aktyviai ir naudingai kartu visos šeimos narių praleistas laikas duos stimulą ir ateityje laisvalaikį praleisti visiems šeimos nariams kartu, pagerės šeimos narių tarpusavio santykiai, taip pat vaikų ir tėvų bendravimas, sustiprės dvasinis ryšys, padidės supratimas apie savipagalbos būtinumą.

Ačiū Faustai, Gediminui ir Ingai už neatlygintinai skirtą laiką vaikų ugdymui.

Vasaros pabaigoje vyks antroji projekto veikla – bendruomenėse bus organizuojami seminarai-diskusijos apie šeimos narių tarpusavio santykius, savitarpio pagalbą, atsakomybę.

 Joniškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook