Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugpjūčio 23 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Tradicinė Lietuvos bitininkų šventė – Žagarėje

Šiemet tradicinė 42-oji Lietuvos bitininkų šventė, skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti, atkeliavo į Joniškio kraštą, Žagarės miestą. Lietuvos bitininkų sąjunga (LBS) šventes rengia nuo 1989 metų, pirmąjį rugpjūčio savaitgalį, kasmet vis kitame rajone.

Žagarėje šventė vyko net dvi dienas, kurioje buvo susirinkę net keli tūkstančiai bitininkų, jų šeimos narių, draugų ir svečių. Renginyje dalyvavo Japonijos ambasadorius, Jo Ekscelencija Toyoei Shigeeda su žmona, Europos parlamento narys Bronis Ropė, LR žemės ūkio ministro patarėjas Rimantas Krasuckis.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius ir svečius pasveikino Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas, Bitininkų draugijos pirmininkas Povilas Karitonas, Lietuvai pagrąžinti draugijos pirmininko pavaduotojas Jonas Ivoška. Kelių tūkstančių šventės dalyvių miniai turėjo ką pasakyti Lietuvos bitininkų  sąjungos prezidentas, prof. habil. dr. Algirdas Skirkevičius, kuris priminė, jog šalies bitininkai bendrauja jau apie 50 metų.

Į šventę atvykęs Japonijos ambasadorius, Jo Ekscelencija Toyoei Shigeeda su žmona buvo sužavėti pačia švente, gausiai susirinkusiais bitininkais ir jų produkcija. Pasak  G. Čepulio, vizito Japonijos ambasadoje metu pokalbis pasisuko apie bitininkystės tradicijas, Joniškio krašto bitininkus, nes ambasadorius labai domėjosi bitininkyste.

Kaip teigia T. Shigeeda, Japonijoje medaus kaina yra didelė, net dešimt kartų medus yra brangesnis nei Lietuvoje. Dėkodamas Joniškio rajono savivaldybės merui G. Čepuliui už kvietimą, jau antrą kartą Joniškyje apsilankęs Japonijos ambasadorius Lietuvoje paminėjo, kad dės pastangas, jog turistai ateityje atrastų gražų Joniškio miestą.

Bitininkų šventė yra kaip mokomoji ir kartu edukacinė priemonė. Čia susirinko bendraminčiai pasidalinti patirtimi, pastabomis ir naujovėmis, vyko įvairūs konkursai, varžybos, žaidimai, paskaitos apie bitininkystę, naujas technologijas, bičių produktus, jų rinkimo būdus ir naudą sveikatai, degustacijos ir daug kitos veiklos.

Šventės metu buvo rengiami konkursai, varžybos: „Savos gamybos bitininkavimo inventorius“, „Bitutė ratuota“, „Pagauk bičių motiną nukleuse, pažymėk ir įleisk į narvelį su bitėmis“ (1 vietą laimėjo Joniškio bitininkų draugijos narys V. Grigutis), „Buvo gera gaspadinė“ (1 vietą laimėjo Kupiškio bitininkai, o 2 – joniškiečiai). Taip pat Joniškio rajono bitininkų komanda laimėjo virvės traukimo varžybose.

Visą dieną scenoje koncertavo meno mėgėjų kolektyvai, grupės, ansambliai, atlikėjai keitė vieni kitus. Šventės dalyviai turėjo galimybę ne tik įsigyti bitininkystės produktų ar pasirūpinti inventoriumi, bet ir aplankė žymias Žagarės ir Joniškio vietas, apžiūrėjo Dalės ir Sigito Paršukų bityną, „Pažangiausio bityno“ konkurse užėmusį 2 vietą. Žagarės dvaro rūmų terasoje apie bitininkavimo technologijas paskaitą vedė doc. dr. Algirdas Amšiejus. Abi dienas atrakcijų ir užimtumo netrūko nei mažiems, nei dideliems.

Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis nuoširdžiai dėkoja šventės organizatoriams, dalyviams, meno kolektyvams ir, žinoma, dalyviams. „Tokios šventės yra išskirtinės, buriančios ne tik bitininkus ir jų šeimų narius, bet ir bendraminčius, kaimynus, draugus, kurie ne tik puikiai praleidžia laiką, bet ir daug sužino apie bitininkystę", – sako meras G. Čepulis.

Kitais metais respublikinė bitininkų šventė planuojama organizuoti Šakiuose.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook