Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. gruodžio 14 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Tarnybos žiemai jau pasirengusios

Lapkričio 27 d. Joniškio rajono savivaldybėje posėdžiavo Ekstremalių situacijų komisija, kuri nusprendė, kad artėjančiam šaltajam metų sezonui pasiruošta. Posėdžio metu aptarta rajono visuotinai svarbių infrastruktūros objektų būklė, tarnybų ir kitų svarbių įmonių ar įstaigų pasirengimas.

Pasak Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko, savivaldybės administracijos direktoriaus  Aivaro Rudnicko, komisija svarstė ar savivaldybės įmonės ir kitos specialiosios tarnybos yra pasiruošusios spręsti iškilusias problemas, susijusias su šaltuoju metų sezonu ir kokių priemonių bus imtasi rajone kilus ekstremaliai situacijai.

Komisijos narys, UAB „Fortum Joniškio energija“ generalinis direktorius Dainius Muižys informavo, kad šildymo sezonui artėjant atlikti hidrauliniai bandymai, o trasos yra tvarkingos. Bendrovė yra sukaupusi rezervinio kuro, dujas gauna iš terminalo, o biokurą perka per biržą.

Šaltajam metų sezonui yra pasiruošusi ir savivaldybės įmonė UAB „Joniškio butų ūkis“. Direktoriaus Žilvino Šeškevičiaus teigimu, pasibaigus praėjusiam šildymo sezonui bendrovė iš karto pradeda ruoštis jau kitam. Pasiruošimo metu buvo atlikti daugiabučių namų šildymo vamzdynų praplovimai, termofikacinių tinklų hidrauliniai bandymai, sutvarkytos trasos.

VĮ „Kelių priežiūra“ Šiaurės vakarų regiono Joniškio kelių tarnybos viršininkas Karolis Kesminas informavo, kad žiemai pasiruošę, paruoštas žiemos planas, atlikta technikos ir kitų priemonių apžiūra. „Įmonės darbuotojai yra pasirengę ir jau dabar budi visą parą, nuolat stebima informacija apie meteorologines ir eismo sąlygas.  Paruoštos darbui kelio valymo, barstymo mašinos, smėlio ir druskos atsargom apsirūpinę. Dėl kelių priežiūros pasirašytos 9 sutartys su seniūnijom ir kitom įstaigom.“ – kalbėjo K. Kesminas.

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Orinta Naudužienė patikino, kad Joniškio rajono gydymo įstaigos pasiruošę galimam ligų protrūkiui, PSPC gripo vakcinos turi pakankamai, o Visuomenės sveikatos biuras, kaip ir kiekvienais metais, užsiima informacijos sklaida, kaip išvengti traumų ir ligų žiemos laikotarpiu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Joniškio skyriaus vedėja Josana Motiejauskaitė informavo, kad įstaiga registruoja susirgimus remiantis sveikatos įstaigų duomenimis. Gripo sezonas prasideda nuo spalio 10 d. ir tęsiasi iki balandžio mėnesio. Rugsėjo mėnesį gauta 1660 nemokamų vakcinų nuo gripo (liko tik 201 vakcina). Gyventojai noriai skiepijasi, tikimasi, kad gripo epidemijos nebus.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Stasys Rakštys kalbėjo, kad didžiausia problema žiemą yra benamiai. Juos tenka pavėžėti iki namų ar Krizių centro, o jeigu reikia, net ir į Šiaulius.

UAB „Joniškio vandenys“ direktorius Raimundas Tiškevičius teigė, kad esant šalčiui problemų visada yra. Bendrovė žiemai yra pasiruošusi, darbuotojai budi ištisą parą, gręžiniai apšiltinti, tačiau didžiausia problema šią žiemą gali būti dėl sausros. „Šuliniuose šiemet ypatingai trūksta vandens. Pastebėta, jog vandens kolonėle anksčiau naudojosi apie 200, o dabar – virš 400 rajono gyventojų. Kiekvieną mėnesį vežame vandenį 4 m3 cisterna beveik 30-čiai rajono gyventojų, o jei bus dideli šalčiai nebus galimybės vandenį atvežti techniškai, tam reikalinga vandens vežimo technika su apšildyta cisterna.“ – kalbėjo R. Tiškevičius.

Šiaulių APGV Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Gintaras Daujotas patvirtino, kad ekstremaliems atvejams tarnyba pasiruošusi. Lapkričio–gruodžio mėnesiais yra vykdoma akcija „Kūrenkime saugiai“, kurios metu dalijami lankstinukai ir gyventojai supažindinama su saugaus kūrenimo taisyklėmis, kaip ir kada valyti kaminus bei pečius. Akcijos metu montuojami dūmų detektoriai. Tokie būdai gali sumažinti gaisrų tikimybę, o ir žmonės džiaugiasi tokių akcijų organizavimu.

Baigdamas posėdį, ESK komisijos pirmininkas Aivaras Rudnickas, apibendrino, kad visos tarnybos yra pasirengusios šaltajam sezonui, tikimasi, kad su kritinėmis situacijomis neteks susidurti, o iškritus sniegui keliai bus valomi kaip įmanoma operatyviau.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018