Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. lapkričio 29 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Susitikimas su „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovu

Lapkričio 10 d. Joniškio rajono savivaldybėje lankėsi  „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovas Paulius Murauskas. Jis susitiko su savivaldybės vadovais, skyrių vedėjais ir pateikė trumpą pranešimą apie skaidrumo ir viešumo tyrimus savivaldybėse, diskutavo šiais klausimais.

Susitikime dalyvavo ir su svečiu diskutavo Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius, skyrių vedėjai.

Anot „Transparency international“ atstovo, susitikimo tikslas su savivaldybės atstovais – pristatyti neseniai „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktos analizės rezultatus apie tai, kaip viešasis sektorius informuoja apie savo turimus pranešimų kanalus. Taip pat trumpai pristatyta atviro miesto koncepcija ir kiti Transparency International Lietuvos skyriaus tyrimai apie savivaldą, inovatyvūs gyventojų įtraukimo pavyzdžiai.

Atliktame tyrime tik ketvirtadalis viešojo sektoriaus įstaigų nurodo, kaip saugomi pranešančių apie galimą korupciją duomenys, ir tik pusė informuoja, kas jų įstaigose gauna ir tvarko tokius pranešimus. Trečdalis ragina pranešti ir savo darbuotojus, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikta 96 valstybės įstaigų ir savivaldybių tinklapiuose pateiktos informacijos analizė.

Šiame tyrime tarp savivaldybių geriausiai pasirodė Joniškio r., Rietavo, Druskininkų, Pasvalio r., Klaipėdos r. savivaldybės, surinkusios maksimalų balų skaičių. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovai lankėsi tose savivaldybėse, kurios  pademonstravo norą tobulėti ir teikė grįžtamąjį ryšį, aktyviai bendradarbiavo su tyrimą atliekančiais specialistais.

Anot Kanceliarijos skyriaus vedėjos Rasos Lapukienės, prireikė daug pastangų ir darbo, kad savivaldybės interneto svetainėje pateikta informacija būtų tinkama ir svetainė būtų pripažinta viena iš geriausiai atitinkančių reikalavimus. Tačiau šiandien mūsų pavyzdžiu seka ne viena Lietuvos savivaldybė tobulindama savo internetines svetaines.

Susitikimo metu P. Murauskas pateikė gana įdomų, kai kuriose užsienio valstybėse naudojamą pasyvių gyventojų įtraukimo į savivaldos reikalus pavyzdį. Jis pasakojo, kad kai kuriose Skandinavijos šalyse formuojant savivaldybės biudžetą yra suteikiama galimybė gyventojams patiems nuspręsti kur tam tikra dalis pinigų bus panaudojama. Tai reiškia, kad gyventojai susirinkimo metu ar elektroniniu būdu balsuodami išreiškia savo nuomonę ir lėšas paskiria tai sričiai, kuriai pritaria daugiausiai žmonių. Jo teigimu, gyventojų susidomėjimas būna didžiulis.

Tyrimo rezultatai

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotrauka

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook