Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 16 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Skaistgiriečių projektas pasiekė finišą

Visą savaitę Skaistgirio moterų draugija „Versmė“, vadovaujama Vidos Urbonienės vykdė projektą „Minime Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną, kurio vertė 841,00 eurų. 500,00 eurų finansavo Joniškio rajono savivaldybė. Projektas startavo edukaciniais užsiėmimais. Viena grupė mokėsi  dekupažo  paslapčių, kita vilnos vėlimo amato.

Dekupažo atlikimo būdų mokė joniškietė Juzė Šukienė, kurianti suvenyrus daugiau kaip dešimtmetį. Šia edukacija domėjosi net devyniolika įvairaus amžiaus Skaistgirio miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų. Po keturių stropaus darbo valandų edukacinių užsiėmimų dalyviai kartu su vadove džiaugėsi pasigaminę suvenyrines lentutes,  dėžutes, vazonus. Edukacijai išleista: 100,00 eurų priemonėms įsigyti ir 100,00 eurų užsiėmimo vadovei už užsiėmimo pravedimą.

Vilnos vėlimo edukacijoje dalyvavo dvylika žmonių. Ši edukacija Skaistgiryje vyko jau ne pirmą kartą. Vėlimo pradžiamokslis praeitas prieš dešimt metų. Šį kartą edukacinio užsiėmimo dalyviai susipažino su šalikėlių pagražinimo veliant technika ir šlepečių vėlimo būdais.

Užsiėmimus vedė kraštietė tautodailininkė Birutė Kybartienė. Jos žinių susidomėję klausėsi susirinkę į edukacinį užsiėmimą. Kibus į darbą, prireikė net šešių valandų kol buvo pasiektas rezultatas. Vieni džiaugėsi puoštais šalikėliais, kiti savo rankų gamybos šlepetėmis. Edukacijai išleista: 131,00 euras priemonėms įsigyti ir 100,00 eurų užsiėmimo vadovei už edukacijos pravedimą.

Liepos šeštosios vakarą vyko protmūšis  „Ar gerai pažįsti savo kraštą?“, kurį vedė Inga Lukšaitė Samaitienė. Į protmūšį susirinko septynios komandos. Keturiuose turuose rungėsi ir jauni ir vyresnieji. Ne vienoje rungtyje reikėjo gerai pasukti galvą norint rasti teisingą atsakymą.

Jei pirmame ture dalyviai iš naujo atrado Skaistgirį ir jo apylinkes, tai antrajame jau keliavo po rajono vietovardžius, susipažino su garsiais rajono žmonėmis ir galiausiai pažiūrėję filmuką apie Lietuvos nueitą kelią atsakinėjo į vedėjos parengtus klausimus apie Lietuvos istoriją.

Galiausiai susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Skaistgirio gimnazijos komandai, kurios sudėtyje gimnazistų tėveliai ir mokytoja Edita Burbienė. Antrą ir trečią vietas draugiškai pasidalino Skaistgirio seniūnijos komanda „Jauni ir gražūs“ vadovaujama seniūnės Virginijos Kaikarienės ir Jurdaičių socialinės globos namų bendruomenės komanda vadovaujama Tomos Kiminienės.

Vos pusė taško nuo jurdaitiečių atsiliko Skaistgirio mėgėjų teatro komanda „Artistai“, vadovaujama Vidos Norkuvienės.  Kiek silpniau sekėsi Skaistgirio  miestelio bendruomenės ir moterų draugijos „Versmė“ jungtinei komandai vadovaujamai seniūnaitės  Virginos  Jakutienės,  Buivydžių komandai vedamai seniūnaitės Renatos Šidlauskaitės, bei jaunimo klubui „SJK“, kapitonė Gabija Rudytė.

Protmūšio dalyviai pradžiuginti suvenyriniais ženkliukais su Skaistgiryje esančio skverelio „Nykstančių kaimų šviesa“ fragmentu. Nugalėtojų komandos paskatintos  šviesą atspindinčiomis liemenėmis ir atšvaitais. Protmūšio vedančiąjai už užduočių parengimą ir protmūšio pravedimą sumokėta 50,00 eurų projektinių lėšų. Suvenyriniams ženkliukams įsigyti išleista 60,00 eurų iš jų 19,00 eurų projektinės lėšos, likusius 41,00 eurą  prisidėjo moterų draugija „Versmė”.

Galiausiai gausus būrys  susirinkusiųjų paklausė kaimyninio Pakruojo rajono Linkuvos kultūros centro saviveiklininkų koncerto už kurį 300,00 eurų taip pat skyrė moterų draugija „Versmė”. Linkuviškiai ne atsitiktiniai svečiai Skaistgiryje. Skaistgirio ir Linkuvos seniūnijos yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį. Draugiški ryšiai sieja ir abiejų vietovių moterų organizacijas.

Projektą vainikavo kartu su viso pasaulio lietuviais giedamas Lietuvos himnas. Saulei leidžiantis pasivaišinus Verutės  Borisienės virta žirnių koše ir prisiminus eismo saugumą tamsiu paros metu išsiskirstė namo. Taip Skaistgirio moterų draugija „Versmė” baigė Joniškio rajono savivaldybės dalinai finansuotą projektą „Minime Lietuvos valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną ir startavo respublikiniame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse - 2019” kur sujungusi į susivienijimą Skaistgirio miestelio bendruomenę, Skaistgirio Šv. Jurgio parapiją ir Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyrių, moterų draugija „Versmė’’ koordinuos visus metus vykdomą projektą. Projektui, vykdytojas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, skiria šviesą atspindinčias priemones.

Vidos Urbonienės tekstas ir nuotraukos

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook