Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. sausio 22 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Seminare diskutuota apie korupcijos apraiškas ir jų mažinimo priemones

Joniškio rajono savivaldybė kartu su dar devyniomis Lietuvos savivaldybėmis, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Policijos departamentu, STT, FNTT, Projektų valdymo ir mokymo centru, BI universitetu (Norvegija) ir Norvegijos pramonininkų konfederacija NHO dalyvauja projekto „Lietuvos Respublikos ir Norvegijos karalystes institucijų bendradarbiavimas perteikiant žinias ir gerąją patirtį administracinio – finansinio valdymo bei korupcijos mažinimo ir prevencijos srityje Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms“ veiklose.

Balandžio 5 d. vyko šio projekto viena iš veiklų – seminaras „Korupcijos prevencija Joniškio mieste. Ar galime kažką pakeisti? Faktai, sprendimai, įžvalgos“, kuriame dalyvavo administracijos vadovai, specialistai, Joniškio rajono policijos komisariato atstovai. Sveikinimo žodį tarė mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, kuri pasidžiaugė, kad Joniškio rajono savivaldybė yra viena iš geriausiai vertinamų Lietuvoje korupcijos prevencijos srityje. Čia organizuojami prevenciniai renginiai, kitomis priemonėmis stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į korupcijos mastą ir jį mažinti.

Renginio pradžioje trumpai apie projektą papasakojo  VšĮ „Projektų valdymo ir mokymų centro“ vykdančioji direktorė Ramunė Mereckienė. Ji kalbėjo, kad šiuo projektu siekiama gerinti administracinius ir viešuosius gebėjimus valstybės ir savivaldybių institucijose, perimant Norvegijos karalystės gerąją patirtį ir žinias, skatinti antikorupcinių priemonių kūrimą vietos ir regionų lygiu dešimtyje savivaldybių. Taip pat teikti žinias ir tobulinti savivaldos institucijų darbuotojų įgūdžius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė Jurgita Razmytė skaitė pranešimą tema „Korupcijos atžvilgiu rizikingiausios sritys“. Ji teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos vertinimu, rizikingiausia sritis yra viešieji pirkimai. Pasakojo apie pranešimų būdus, kuriais pasinaudojant galima pranešti apie galimas korupcijos apraiškas, pasikonsultuoti, paklausti.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė  Rita Šikšnienė kalbėjo tema „Geroji korupcijos prevenciją vykdančių institucijų patirtis. Kuo galime padėti savivaldybei“.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Imuniteto ir kontrolės skyriaus vyriausioji tyrėja Daina Mažeikienė skaitė pranešimą „Finansiniai nusikaltimai viešajame sektoriuje. Verslo korupciniai ryšiai“.

Taip pat kartu su Imuniteto valdybos Korupcijos prevencijos ir analizės skyriaus viršininke Radvile Masiulioniene diskutuota korupcijos prevencijos tema.

Linas Perveneckas, VšĮ „Projektų valdymo ir mokymų centras“ ekspertas kalbėjo tema „Korupcija šilumos energetikos sektoriuje. Teisiniai aspektai“.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Projektų departamento direktorius Sigitas Besagirskas užbaigė seminarą tema „Kova su korupcija pasitelkiant kolektyvinius veiksmus“.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018