Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Savivaldybės vadovai susitiko su verslo asociacijos atstovais

Rugsėjo 3 d. įvyko jau trečiasis Joniškio rajono savivaldybės vadovų ir Joniškio verslo asociacijos atstovų susitikimas. Į tradiciškai pirmąjį mėnesio antradienį vykusį verslininkų susitikimą atvyko Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, mero patarėja Inga Karbauskienė, savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė ir Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Vilija Aleksienė.

Mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė aptarė verslininkų inicijuotą klausimą dėl vizito į Joniškio giminingą miestą Vimerbį (Švedija). Mero pavaduotoja informavo, kad Vimerbio savivaldybės atstovai teigiamai vertina mūsų savivaldybės verslininkų siūlymą, tad artimiausiu metu bus ieškoma galimybių  aplankyti Švedijos verslo įmones.

Meras pristatė praėjusią savaitę Joniškio rajono savivaldybės taryboje priimtus svarbiausius sprendimus dėl viešame aukcione parduodamo Joniškio rajono savivaldybės nekilnojamojo turto, dėl gerinimo vandens įrenginių statybos Joniškio rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse, dėl kelių, gatvių ir inžinerinių tinklų statybos, rekonstravimo, kapitalinio arba paprastojo remonto darbų, prie kurių finansavimo prisidėtų fiziniai ir juridiniai asmenys, tvarkos aprašo patvirtinimo taip pat dėl individualių nuotekų valymo įrenginių arba nuotekų išsėmimo rezervuarų įsigijimo finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo. „Priimti sprendimai yra labai svarbūs visiems Joniškio rajono gyventojams ir verslininkams.“ – susitikimo metu kalbėjo meras.

Viena aktualiausių rajono verslininkų susirinkimo metu iškelta problema – viešieji pirkimai. Ką būtų galima padaryti, kad būtų perkama daugiau iš vietos verslininkų? Meras ir administracijos direktorė atkreipė dėmesį, kad viešieji pirkimai yra kiekvienos perkančiosios organizacijos vidinis procesas, ir savivaldybė negali daryti įtakos. Pačioje Joniškio rajono savivaldybėje į pirkimus yra žiūrima labai griežtai.

Ne tik kruopščiai derinamos pirkimų sąlygos, tiekėjų atitiktis  keliamiems reikalavimams, bet ypatingas dėmesys kreipiamas tinkamam sutarčių paruošimui. Dėmesys yra skiriamas ne tik į kainą, bet ir į paslaugų, darbų ar prekių kokybę. Savivaldybės meras pažymėjo, kad norint laimėti viešuosius pirkimus – reikia aktyviau juose dalyvauti. Viena tokių priemonių – užsiregistruoti centrinėje perkančiojoje organizacijoje ir tapti centralizuotais tiekėjais ne tik Joniškio rajone.

Ekonominės plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Vilija Aleksienė pristatė priemonę „Miesto inžinierinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimas ir plėtra“, kurios pagrindinis tikslas – prisidėti prie palankių sąlygų sudarymo verslo plėtrai ir (ar) kūrimui. Finansuojamos veiklos – teritorijos konversija ir/ar pritaikymas verslui (statinių griovimas, teritorijos išvalymas, esamų inžinerinių tinklų atnaujinimas, naujų inžinerinių tinklų nutiesimas, susisiekimo komunikacijų atnaujinimas, įrengimas, planiravimas, apželdinimas, apšvietimo infrastruktūros plėtra).

Susitikimo metu aptartos svarbios rajono verslininkams problemos ir paprašyta esant bet kokiems klausimams, pasiūlymams ir idėjoms kreiptis į Joniškio rajono savivaldybę.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook