Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. sausio 20 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Artėjant sausio 13-ąjai organizuotas susitikimas su laisvės gynėjais

Artėjant visiems lietuviams svarbiai ir atmintyje visam laikui įsirėžusiai datai – sausio 13 dienai, penktadienį, sausio 10 dieną, Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pakvietė Joniškio rajone gyvenančius laisvės gynėjus, prieš 29 metus gynusius sostinę ir tuo pačiu visą šalį, į susitikimą prie kavos puodelio.

Simboliška, kad į susitikimą su rajono vadovais atvyko 13 Joniškio krašte gyvenančių laisvės gynėjų: Janina Šimaitienė, Genovaitė Čiutienė, Karolis Bačionis, Dalia Zabulionienė, Jonas Ivanauskas, Kazimieras Gaidjurgis, Rimantas Petraitis, Julius Lukys, Dženė Jarušauskienė, Valerija Normantienė, Vladas Petraitis, Petras Vainonis, Janina Keturakienė.

Susitikimo metu kiekvienas laisvės gynėjas prisiminė kraupius, prieš 29 metus Vilniuje vykusius įvykius, kurie tuo metu sukrėtė ne tik juos, bet ir jų šeimas, artimuosius. Prisiminimais pasidalijusios laisvės gynėjos atvirai kalbėjo, kad tuo metu vyko į nežinią ir nežinojo, ar dar kada pamatys pas močiutes ir senelius paliktus mažus savo vaikus.

Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailius diskutavo su laisvės gynėjais apie to meto įvykius, akcentuodamas, kad ne ginklais, o žmonių vienybe yra pasiekiamas tikslas bei taika. Kiekvienam į susitikimą atėjusiam laisvės gynėjui buvo įteiktos simbolinės savivaldybės dovanėlės.

Sekmadienį, sausio 12 d., Joniškio rajono savivaldybė organizuoja laisvės gynėjams kelionę į LR Seimą, kur 12 val. prasidės sausio 13 dienai paminėti skirti renginiai ir juose kviečiami dalyvauti laisvės gynėjai iš visos Lietuvos.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook