Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 19 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškio rajono savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“ už ryškiausią iniciatyvą

Minint Vietos savivaldos dieną, Vilniuje, Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame renginyje apdovanotos Lietuvos savivaldybės už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Apdovanojimų metu visos šalies ministerijos, o taip pat Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus.

Tradicinėje Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinių krivūlių“ ceremonijoje Europos Komisijos atstovybės įsteigta nominacija „Stipri bendruomenė – stipri Europa“ skirta Joniškio rajono savivaldybei. Renginyje pasidžiaugta, kad Joniškio rajono savivaldybė nelaukė 2021 metų ir viena pirmųjų Lietuvoje inicijavo draudimą masiniuose renginiuose naudoti vienkartinius plastikinius indus.

Joniškio rajono „bendruomenė parodė įkvepiantį pavyzdį, kad jau dabar tokius didelius renginius, kaip Žagarės Vyšnių Festivalis, įmanoma švęsti tausojant aplinką. Tokios iniciatyvos ne tik padeda kurti švarią aplinką, bet ir prisideda prie ambicingų ES tikslų pakartotinai naudoti gaminius, mažinti aplinkos taršą ir klimato kaitos poveikį Europoje.“ – rašoma Europos Komisijos atstovybės Facebook profilyje.

Šiandien ryte Joniškio rajono savivaldybės vardu meras Vitalijus Gailius už įgyvendintą iniciatyvą padėkojo rajono Tarybos nariui, Žagarės regioninio parko direkcijos direktoriui, Vyšnių festivalio organizatoriui Mindaugui Balčiūnui.

„Didžiuojuosi būdamas šios bendruomenės, kuri pirmoji ėmėsi iniciatyvos dėl saugios ir sveikos aplinkos kūrimo, dalimi. Tai ne vien idėja, tai įgyvendinta ir pasiteisinusi idėja. Esu dėkingas, kad praėjusios kadencijos taryba buvo vieninga ir priėmė šį sprendimą. Visų joniškiečių vardu, tariu Ačiū regioninio parko kolektyvui už iniciatyvą, kuri tapo kūnu ir pasiteisino, taip pat dėkoju rajono bendruomenei už bendruomeniškumą“, – šiandien vykusioje spaudos konferencijoje dėkojo rajono meras V. Gailius.

Tarybos narys M. Balčiūnas pasidžiaugė, kad stipri Žagarės bendruomenė jau seniai yra atsisakiusi plastiko ir žingsnis po žingsnio buvo einama šiuo keliu. „Džiugu, kad idėja pasiteisino ir bendromis jėgomis bei pastangomis galime būti ir pirmi, o idėją vystysime ir toliau“, – kalbėjo Tarybos narys M. Balčiūnas.

Mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė pasidžiaugė rajono žmonių  sąmoningumu, kuomet patys žmonės atsisako plastiko indų ne tik viešų  renginių metu, bet ir asmeninių švenčių metu.

Primename, kad dar šių metų liepos mėnesį, Žagarės vyšnių festivalio metu, rajono meras V. Gailius padėkojo idėjos sumanytojai Žagarės regioninio parko direkcijos visuomeninės organizacijos „Spalvotas veidas“ prezidentei Sarah Mitrikei ir įteikė padėkos raštą už saugios ir sveikos aplinkos kūrimą Žagarės krašte, reikšmingą asmeninį indėlį į visuomeninę veiklą, aplinkosauginių idėjų populiarinimą ir sklaidą, glaudų bendradarbiavimą su Žagarės regioninio parko direkcija.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook