Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. gruodžio 17 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Demokratijos paieškos Joniškyje

Šiais laikais demokratija vis dažniau priimama kaip savaime suprantama duotybė. Žmonės taip dažnai varijuoja šiuo skambiu žodžiu, kad kartais užmiršta pasitikrinti ir nusistatyti kiek demokratiškas jis pats kaip žmogus ir kiek demokratiška aplinka, kurioje gyvena, veikia.

ESFA (Europos socialinio fondo agentūros), ES fondų finansuotas projektas „Demokratijos paieškos“ į mokymus ir susitikimus su sprendimų priėmėjais pakvietė 17 jaunų žmonių iš Joniškio rajono.

Lektoriai Audrius Laurutis, Jurgita Novosiolova ir Algirdas Šaulys padėjo jauniems žmonėms susitikti su rajono savivaldybės administracijos atstovais ir tarybos nariais, argumentuotai išsakyti nuomonę bei pasiūlymus jaunimui rūpimais klausimais.

Joniškyje vykusios „Demokratijos paieškos“ buvo kompleksiškos, jauni žmonės mokėsi raiškiai kalbėti, nebijoti kalbėti prieš auditoriją, argumentuotai dėstyti mintis, grafiškai jas atvaizduoti. Mokymuose jaunimas pasitikrino savo vertybes, požiūrius, tolerancijos lygį, socialinio ir pilietinio aktyvumo kompetencijas.

Mokymų metu buvo paliesti tokie jaunimo politikos klausimai:

  • Sporto komplekso įrengimas Joniškio mieste, siekiant praplėsti sporto šakų pasirinkimą;
  • Joniškio r. jaunimo emocinės būklės gerinimas kuriant saugią aplinką ir organizuojant seminarus bei užsiėmimus;
  • Jaunimo stovyklų organizavimas;
  • Interneto kalendoriaus, kuriame būtų skelbiami visi renginiai vykstantys Joniškio mieste, sukūrimas;
  • Stovyklos jaunimo organizacijų nariams organizavimas.

Kitas šio projekto rezultatas – orientacinis žaidimas. Projekto organizatoriai Jaunimo politikos tyrimų ir analizės institutas ir VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija nuolat ieško jungčių tarp skirtingų disciplinų. Šįkart pasirinktas pramoginis orientacinis žaidimas, pritaikytas ugdymo reikmėms.

Dalyviai mokėsi kaip sukurti žaidimą, mokymų metu patys kūrė užduotis ir jas išbandė vieni su kitais. Žaidimo dalyviai turėjo fotografuoti ir filmuoti, kalbinti įvairių savivaldos įstaigų darbuotojus, sužinoti, kuo naudinga savanorystė, kokie didžiausi renginiai laukia kultūros centre, kokios edukacinės veiklos vykdomos muziejuje ir sužinoti slaptos, dar niekur neskelbtos informacijos apie Joniškyje vykstančius renginius. Vėliau dalyvių surinkti rezultatai buvo komentuojami, buvo reflektuojama.

Paskutiniąją projekto dieną, lapkričio 7-ąją buvo paskelbtas orientacinio žaidimo startas. Žaidimo užduotys buvo paskelbtos rajono savivaldybės įstaigose.

Po orientacinio žaidimo Joniškio rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko pagrindinis susitikimas  su savivaldybės administracijos atstovais, tarybos nariais ir jaunimo koordinatoriais. Buvo aptartas galimas savivaldybės ir jai pavaldžių institucijų bendradarbiavimas įgyvendinant idėjas ir finansavimo galimybės. Jauni žmonės gavo savivaldybės pritarimą ir raginimą atvykti, konsultuotis ir teikti prašymus ar projektų paraiškas, leisiančias dalyvauti konkursuose.

Projektas „Demokratijos paieškos“ Joniškyje prasidėjo, o kaip toliau seksis, priklausys nuo jaunų žmonių noro, motyvacijos ir aktyvumo bendradarbiaujant su savivaldos institucijomis.

 Kūrybų ir inovacijų labaratorija
Projektų kordinatorė Jurgita Novosiolova

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018