Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. rugsėjo 20 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
„Ne“ žalingiems įpročiams

Joniškio „Sniego gniūžtės“ skyriaus atstovai ir bene veikliausias šio miesto jaunimas kartu su Ariogalos ir Skaistgirio jaunimu toliau tęsia gražią tradiciją Joniškio mieste organizuoti stovyklą „Sniego gniūžtė“. Sausio 27-29 dienomis Joniškio „Aušros“ gimnazijoje vyko „Sniego gniūžtės“ stovykla, į kurią susirinko daugiau kaip devyniasdešimt jaunų žmonių iš visos Lietuvos.

Renginyje apsilankė Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Vaida Aleknavičienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė. Renginio viešnios stebėjo jaunimo parengtą teatralizuotą pasirodymą apie psichotropinių medžiagų, alkoholio ir tabako žalą jaunam žmogui, jo priklausomybę ir sunkų išsivadavimo kelią.

Mero pavaduotoja V. Aleknavičienė pasveikino prevencinio renginio dalyvius, padėkojo, kad jie nėra abejingi plintančiai problemai tarp jaunų žmonių ir skatina savo bendraamžius kovoti su priklausomybėmis. „Manau, tokie renginiai yra labai reikalingi, nes jų metu formuojama mokinių neigiama nuostata apie psichoaktyvių medžiagų, alkoholio, tabako vartojimo žalą.

„Sniego gniūžtė“ verčia susimąstyti apie tai, kas vyksta aplink, kokia didelė ir opi problema yra jaunų žmonių priklausomybės. Prevenciniai renginiai yra aktualūs kiekvienam iš mūsų, nes nei viena šeima nėra apsaugota nuo galimų grėsmių“, - renginio metu kalbėjo V. Aleknavičienė.

Visas tris paras kartu su jaunimu dirbo ir Joniškio „Aušros“ gimnazijos pedagogai, į kai kuriuos užsiėmimus buvo pakviesti ir jaunuolių tėveliai. Jaunuoliai į savo renginį pasikvietė dvi moteris, kurios buvo įklimpusios į alkoholio liūną, o šiuo metu daug dirba su savimi, kad atsisakytų minėtos priklausomybės. Jos su jaunimu pasidalijo savo gyvenimo istorija, kalbėjo, kaip joms pavyko visiškai atsisakyti alkoholio.

Iš dalies prevencinės stovyklos organizavimą finansavo Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja V. Aleknavičienė savo asmeninėmis lėšomis. Pasak mero pavaduotojos, tokiems renginiams būtina skirti finansavimą, nes jie yra orientuojami į jauno žmogaus asmenybės formavimą, ugdymą pasitelkiant prevencines priemones. Prie renginio prisidėjo UAB „Joniškio duona“, Joniškio „Rotary“ klubo prezidentas Narsutis Boruta, fotografai Virginija ir Stasys Lengveniai, parduotuvė „Austėja“.

„Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir tiki, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus. Be to, ji padeda ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius, skatina linksmintis be svaigalų. Tai ypač aktualu šių dienų jaunimui. „Sniego gniūžtės“ programą planuoja ir įgyvendina patys paaugliai. Jiems daug lengviau sukurti bendraamžiams malonią aplinką, kuri nėra nuobodi ir kartu skatina nevartoti svaigalų.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija
A. Vasiliūno nuotrauka

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018