Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. rugsėjo 20 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Susitikimo metu kalbėta apie nemotyvuotą jaunimą

Vasario 6 d. Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė surengė susitikimą Joniškio seniūnijoje.

Susitikime dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai, Joniškio seniūnė Janina Augustinaitienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis, seniūnijoje dirbantys socialiniai darbuotojai, bendruomenių pirmininkai ir seniūnaičiai, Lietuvos darbo biržos Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Rasa Kriščiūnaitė, Šiaulių teritorinės darbo biržos Jaunimo garantijų iniciatyvų (JGI) koordinatorė Laima Baltrušaitienė, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviro jaunimo centro Jaunimo garantijų iniciatyvų ir projekto „Atrask save“  koordinatorė Dovilė Povilaitytė, policijos atstovai.

Pagrindinis susitikimo darbotvarkės klausimas – aptarti nacionalinio projekto „Atrask save“ įgyvendinimą Joniškio rajono savivaldybėje. Projekto koordinatorė Dovilė Povilaitytė prašė padėti identifikuoti neaktyvius, niekur nedirbančius, nesimokančius ir darbo biržoje neregistruotus 14–29 m. jaunus žmones.

Jiems yra puiki proga įsitraukti į projekto „Atrask save“ veiklas. Anot koordinatorės, labai sunku atrasti šiuos žmones, todėl tai galima padaryti tik bendromis visų pastangomis, per arčiausiai esančius žmones – bendruomenes, socialinius darbuotojus, tuos, kurie žino situaciją ir kas vyksta jų gyvenamosiose ar aptarnaujamose vietovėse.

Jaunas žmogus projekto veiklas vykdo apie 4 mėnesius, kurių metu yra organizuojamos paskaitos, įvairūs susitikimai, yra galimybė pabendrauti su psichologu. Pabaigęs projekto veiklas jaunimas tampa aktyvesnis, įgyja daugiau motyvacijos, atranda savo kelią.

Darbo biržos atstovės pasakojo, kad po šio projekto veiklų yra galimybė įsilieti į kitus užsiėmimus. Jei vis dar nepavyksta rasti tinkančio darbo, mokymosi ar praktikos galimybės, galima dalyvauti projekte „Naujas startas“. Šis projektas padės lengviau integruotis į darbo rinką ir joje įsitvirtinti. Daugiau informacijos apie projektus galite rasti čia.

Anot savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Vilmos Bartašienės, tokio pobūdžio išvažiuojamaisiais vizitais siekiama glaudesnio bendradarbiavimo su seniūnijomis, socialiniais darbuotojais, bendruomenėmis, nes tik suvieniję jėgas galime padėti jauniems žmonėms rasti savo kelią.

Nieko neveikiantis (nedirbantis ir nesimokantis) jaunimas valstybei, t. y. mokesčių mokėtojams kasmet kainuoja 153 milijonus eurų. Tad mūsų visų pareiga raginti tokius jaunuolius įsilieti į darbo rinką ir kurti pridėtinę vertę.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018