Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. spalio 17 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Saulės mūšio pergalės minėjimas Jauniūnuose

Rugsėjo 21-ąją, Baltų vienybės dienos išvakarėse, paminėtos Saulės mūšio pergalės 782-osios metinės istorinėje mūšio vietoje Jauniūnuose (Joniškio r.). Čia simboliškai prisiminti 1236-ųjų metų istoriniai įvykiai, kai buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas.

Saulės mūšio pergalės vietoje sulaukta svečių iš Latvijos – su švente sveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Jo Ekscelencija Artūras Žurauskas. Į renginį atvyko Latvijos lietuvių bendruomenės senjorų tautinių šokių kolektyvas „Bijūnas“ ir Rygos lietuvių vidurines mokyklos auklėtiniai. Moksleiviai vedė renginį ir skaitė eiles ne tik lietuvių, bet ir latvių kalbomis, skambėjo žodžiai: „Lenkiuosi tau, gimtoji žeme, / Ne nuolankumas, / O meilė / Tau manyje gyvena...“

Ąžuolo lapų girlianda – amžinybės simboliu, vainikuotas atminimo akmuo, esantis pergalės mūšio vietoje. Tradiciškai Šiaulių skautai įžiebė baltų vienybės laužą – kaip vienybės simbolį. Minint Baltų vienybės dieną, visi baltų genčių palikuonys Lietuvoje, Latvijoje ir visame pasaulyje kviečiami įsijungti į Baltų vienybės ugnies sąšauką ir uždegti ugnis ant kalnų, piliakalnių, su baltų istorija susijusiose vietose. Ugnis ant tolimo kalno, tai ne tik vienybės simbolis, bet ir ženklas, kad esame.

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, pasveikinusi visus renginio dalyvius su švente, kalbėjo, kad istorinė atmintis susieja gyvąją tautos kartą,  išėjusias kartas ir kuria ryšį ateinančiomis kartoms. „Šiandien galime pasakyti, kad nepaisant tekusių iššūkių, sunkumų ir skaudžių kirčių, mes, baltai, išsaugojome savo kalbą, papročius ir vertybes, o svarbiausia – savo istorinę atmintį ateities kartoms. Tai yra mūsų pergalė prieš laiką.“ – kalbėjo mero pavaduotoja.

Apie istorijon įsirašiusius įvykius pasakojo istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Romas Batūra, apie šio mūšio atminties įprasminimo svarbą mintimis dalijosi Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Hubertas Smilgys. Svečiai prisiminė istorinius faktus ir prieš 782 metus vykusiame mūšyje pasiektą svarbią pergalę. Renginio svarba pasidžiaugė ir istorijos mokytoja Nijolė Bikulčienė iš Vilniaus Viršuliškių progimnazijos, kartu su būriu penktokų atvykusi į gyvą istorijos pamoką.

Renginyje skambėjo Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Joniškio skyriaus mišraus vokalinio ansamblio „Sidabrė“ (vadovė D. Poliakienė), Šiaulių skautų ir kitų muzikantų dainos. Šventę pagyvino Latvijos lietuvių bendruomenės senjorų tautinių šokių kolektyvo „Bijūnas“ šokiai (vadovas – Latvijos bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius).

Po renginio dalyviai buvo vaišinami plovu. Renginį vedė Rygos lietuvių vidurinės mokyklos moksleiviai Emilija Zapalskytė ir Dominykas Kulišovas. Minėjimą organizavo Joniškio kultūros centro Gataučių skyrius. Renginio organizatorius R. Žalnierius dėkoja Gataučių seniūnei Agnei Daugėlaitei už pagalbą organizuojant šventę.

Renginio akimirkos – fotogalerijoje

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018