Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. vasario 21 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Savivaldybėje pristatyti policijos veiklos rezultatai

Vasario 8 dieną Joniškio rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Joniškio rajono policijos komisariato (PK) 2018 metų veiklos rezultatų pristatymas visuomenei.

Policijos komisariato vir­ši­nin­kas Eu­ge­ni­jus Ta­ku­še­vi­čius pateikė informaciją apie praėjusių metų vykdytas veikas ir rezultatus, policijos įstaigų atliekamą teisės pažeidimų prevenciją, viešosios tvarkos užtikrinimą, nusikalstamų veikų atskleidimą ir tyrimą, bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir numatomas ateinančių metų veiklos kryptis.

Susitikime dalyvavo LR Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, administracijos darbuotojai, tarybos nariai, seniūnijų ir bendruomenių grupių atstovai. Į susitikimą taip pat atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas, Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Grušas.

Jo­niš­kio ra­jo­no PK vir­ši­nin­kas in­for­ma­vo, kad 2018 me­tais ra­jo­ne iš vi­so re­gist­ruo­ti 4162 įvy­kiai, iš ku­rių ketvirtadalis (1037) fik­suo­ti mies­te. Pra­dė­ti 375 iki­teis­mi­niai ty­ri­mai, su­ra­šy­ti 3632 ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų pro­to­ko­lai.

Rajono pareigūnai praėjusiais metais pasiekė aukštą nusikalstamų veikų išaiškinamumą, kuris rajone sudaro 74,6 proc. Šiaulių apskrityje vidutiniškai išaiškinama 61,1 proc. užregistruotų nusikaltimų, o Lietuvos vidurkis – 52,6 proc. Joniškio pareigūnų rezultatas vienas iš geriausių Lietuvoje. Gana aukštas ir vagysčių išaiškinamumas, iš 59 vagysčių išaiškintos 34. Per paskutiniuosius trejus metus vagysčių skaičius rajone mažėja: 2016 metais fiksuoti 122 vagystės atvejai, 2017 m. jų buvo 99, 2018 m. – 59.

Pagal atvykimą į įvykio vietą Joniškio pareigūnų reagavimo rezultatai yra geresni nei vidutiniškai Šiaulių apskrityje. Į įvykius, į kuriuos būtina atvykti iki 12 min. pareigūnai laiku atvyksta 90 proc., į įvykius iki 20 min. – 93 proc. Praėjusiais metais, palyginti su ankstesniais, augo  kelių eismo pažeidėjų skaičius.

PK viršininkas priminė, kad 2018 metais buvo numatytas eismo saugumo užtikrinimas kaip vienas iš pagrindinių veiklos prioritetų. Deja, neapsieita be skaudžių nelaimių – eismo įvykiuose sužeisti 24, o keliuose žuvo du žmonės. „Vairuotojai nepasirenka saugaus greičio, neįvertina oro sąlygų, o pėstieji žengia į gatvę neapsidairę, praranda budrumą,  turėtų būti atsargesni ir atidesni keliuose.“ – kalbėjo E. Takuševičius.

Seimo narys V. Gailius išreiškė miesto bendruomenės padėką pareigūnams, pabrėžė, kad šiuolaikinės europietiškos institucijos pavyzdys yra būti kartu su bendruomene, dirbti su tomis veikomis, kurios atneša negrįžtamas pasekmes, kelia grėsmę žmonių gyvybėms.

„Šiandien, bendradarbiaudami su policija, iš visuomenės sulaukiame daug gerų žodžių. Norėčiau, kad policija ir toliau žygiuotų bendruomenių lygyje. Dėkojame už Joniškio krašto žmonių saugumą ir nuoširdų darbą, pareigūnams linkime ir toliau ginti viešą interesą, saugoti žmonių gyvybes.“ – kalbėjo V. Gailius.

Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis, išklausęs ataskaitą ir susipažinęs su pareigūnų veiklos rezultatais, dėkojo už prasmingus darbus, kalbėjo, kad ir toliau bus bendradarbiaujama su policija, savivaldybė dalyvaus bendrai vykdomose prevencinėse programose ir renginiuose.

Šiaulių apylinkės prokuratūros atstovas T. Grušas kalbėjo, kad rezultatai geri, turėtume pasidžiaugti, kad rajone daugiau kaip 10 proc. sumažėjo nusikalstamumas.

Šiaulių apskrities VPK viršininkas Ramūnas Sarapas, apibendrindamas rezultatus ir išsakytas mintis, pastebėjo, kad pareigūnų tarpe yra žmonių, kurie dirbdami atiduoda visą save. Matydami tas pastangas gyventojai žino, kad tai daroma jų labui.

AVPK viršininkas padėkojo rajono merui G. Čepuliui, Seimo nariui V. Gailiui už betarpišką bendravimą, o gyventojams linkėjo pasitikėti pareigūnais. „Policija turi resursų, turi žmones, turi techniką, gyventojai gali drąsiai kreiptis ir mes pasiruošę padėti. Bendruomenės tikėjimas, bendrystė, bendra abipusė pagalba ir supratimas duoda gerus rezultatus.“, – kalbėjo AVPK viršininkas.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019