Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. kovo 29 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Diskutuota dėl galimo pavasarinio polaidžio ir gamtinio pobūdžio gaisrų prevencijos

Kovo 1 d. posėdžiavo Joniškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Diskutuota pavasarį aktualiausiomis temomis – „Dėl pasirengimo galimam pavasariniam polaidžiui“ ir „Dėl gamtinio pobūdžio gaisrų ir jų prevencijos rajone organizavimo“.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko, administracijos direktoriaus Aivaro Rudnicko kvietimu pasisakė susirinkę atsakingų institucijų atstovai.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Lelionis kalbėjo, kad atlikta tvenkinių apžiūra – viskas atrodo tvarkinga. Nutirpus ledui, bus valomos šachtos, kad vanduo galėtų nekliudomai pratekėti.

VĮ Joniškio miškų urėdijos atstovas Egidijus Čepulis kalbėjo, kad kasmet ruošiamas ir derinamas gaisrų gesinimo planas, taip pat vykdoma prevencinė veikla ir reidai, prireikus kreipiamasi į savivaldybę dėl lankymosi miškuose apribojimo. Jo teigimu, nedirbamų, apleistų žemės plotų yra minimaliai, todėl gaisrų kilimo miške tikimybė yra taip pat minimali.

Šiaulių APGV Joniškio PGT viršininkas Giedrius Žilinskas pabrėžė, kad didžiausia rizika numatoma dėl nesaugaus Mūšos tyrelio pažintinio tako lankytojų elgesio. Tad šiame objekte sausringuoju metų laiku derėtų itin griežtai laikytis taisyklių.

Šiaulių APGV Joniškio PGT Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresn. inspektorė Lina Garbenienė teigė, kad atšilus orams padaugėja gaisrų atvirose teritorijose, kurių didžiąją dalį sudaro žolės deginimas. Išdegę plotai pastaraisiais metais mažėja, bet vis dar atsiranda sausos, nenupjautos žolės degintojų, kurie nesibaimina gresiančių baudų. Ji taip pat minėjo, kad nemažai problemų kasmet kelia šakų deginimas soduose, kurie yra miesto teritorijos dalis, todėl tai daryti yra griežtai draudžiama.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūros vedėjas Konstantinas Rezgys kalbėjo, kad prevencinės priemonės yra vykdomos nuolatos. Žolės deginimas suintensyvėja pavasarį, taip pat būna problemų su ražienų deginimu po javapjūtės, tačiau tikimasi, kad šiemet ražienos bus deginamos mažiau, nes Nacionalinė mokėjimo agentūra sugriežtino sankcijas už tokius ūkininkų poelgius. Priminta dar kartą, kad draudžiama deginti augalinės kilmės atliekas miestuose ir miesteliuose. Už tai gresia baudos.

Komisijos posėdyje taip pat dalyvavo Šiaulių APGV Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Gintaras Kelpša. Jis apibendrino posėdyje iškeltas problemas, pasisakė dėl šakų deginimo atvirose teritorijose miestuose ir miesteliuose.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotrauka

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017