Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. balandžio 24 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Šiųmetis pajamų deklaravimas be staigmenų, bet toks pat aktualus

2018 m. kovo 14 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad 1,8 mln. šalies gyventojų, iš jų 176 tūkst. – Šiaulių apskrities gyventojų, Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos. Visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti, šiemet paruoštos 1,3 mln. gyventojų.

Deklaruoti pajamas ir turtą už 2017 metus gyventojams turėtų būti paprasčiau, nes tvarka ir deklaracijos forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia. Iki deklaracijų teikimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, visuose VMI padaliniuose galios taisyklė: konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Pernai 29,5 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų deklaravo beveik 7 mln. eurus mokėtino GPM. Mokesčių inspekcija 63 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų grąžino 7,8 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio permokos. Šiaulių apskrities 46,7 tūkst. rėmėjų skyrė paramai beveik 1,1 mln. eurų, iš jų 65,5 tūkst. eurų – politinėms partijoms.

Iš 62,3 tūkst. gyventojų, kurie privalėjo pateikti deklaracijas, 73 proc. Šiaulių apskrities gyventojų deklaracijas pateikė laiku: daugiausia punktualiausių mokesčių mokėtojų buvo iš Šiaulių miesto ir Radviliškio rajono savivaldybių. Ačiū jiems už tai. Savo pareigas vykdantys laiku gyventojai sutaupo biudžeto lėšas, kasmet skiriamas siųsti laiškams, priminimams bei kitoms administracinėms procedūroms.

„Esminių naujovių šiemet nėra. Todėl tikime, kad gyventojai, kurie anksčiau deklaruoti pajamų  savarankiškai nedrįsdavo ir ateidavo pagalbos į Mokesčių inspekciją, šiemet nesunkiai turėtų tą daryti patys“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, kad deklaracijas galima bus pateikti greitai ir patogiai – vos keliais mygtukų paspaudimais.

Šiaulių AVMI primena, jog pajamų deklaracijas, kaip ir kasmet, privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą; gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius; individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai; gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio arba susigrąžinti šį mokestį. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo šiais metais turi deklaruoti apie 253 tūkst. šalies gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Naujovė. VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiais metais apsidraudę gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantys III pakopos pensijų fonduose 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų ir/ar įmokų į pensijų fondus išlaidų sumos, neviršijančios 2 tūkst. eurų, o dėl tokių įmokų sumokėjimo grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.

„Mokesčių mokėtojai, kurių deklaracijoje yra mokėtinas gyventojų pajamų mokestis, jį ir turi sumokėti iki gegužės 2 dienos, nelaukdami VMI deklaracijos patvirtinimo“, - pabrėžia Šiaulių AVMI MPD direktorė Vitalija Kublickienė, pažymėdama, jog pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvata permoką Mokesčių inspekcija grąžins iki liepos 31 d.

Naujovė. Šiek tiek pasipildė turtą ir pajamas deklaruoti privalančių gyventojų sąrašas. Prievolė deklaruoti 2017 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą ir 2017 m. gautas pajamas atsirado visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovams, jų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, taip pat viešųjų įstaigų ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojams ir jų šeimų nariams.

PVM mokėtojais neįregistruoti (neprivalantys registruotis) ūkininkai ir jų partneriai, pageidaujantys, kad valstybinio socialinio draudimo įmokos jiems būtų apskaičiuojamos įvertinus 2017 m. pajamas bei išlaidas, ir/arba kandidatuojantys į valstybės politikus, šiais metais turi deklaruoti visas iš žemės ūkio veiklos gautas pajamas bei su šia veikla susijusias išlaidas, nesvarbu, kokia suma ir iš kokio šaltinio (gyventojų ar juridinių asmenų) buvo gauta.

Šiaulių AVMI pažymi, jog netrukus visi norintys galės pateikti pajamų deklaraciją ir per išmaniąją programėlę „e.VMI“ – šiuo metu dar vyksta gyventojų duomenų perkėlimo į „e.VMI“ procesas, kuris artimiausiu metu bus baigtas, o duomenys atnaujinti. Praėjusiais metais per „e.VMI“ pajamas deklaravo beveik 3,5 tūkst. gyventojų.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą galima rasti VMI interneto svetainėje  www.vmi.lt (Apie VMI -> Svarbu -> 2017 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimas).

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus gyventojai gali rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje.

VMI informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018