Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 17 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Vaiko gerovės komisijos nariai domėjosi specialiuoju ugdymu Latvijoje

Joniškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos nariai E. Damalakaitė, Aušra LukšaitėLapinskienė, Aušra Maskoliūnienė, Laima Paulauskienė, Sigitas Petraitis, Eglė Ramonienė ir Kristina Rimkuvienė lankėsi Lielplatonės specialiojoje mokykloje, Latvijoje.

Komisijos nariai domėjosi specialiųjų ugdymosi poreikių, elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų ugdymu, pedagoginės, psichologinės, socialinės pagalbos teikimo ypatumais Latvijos mokyklose. Į susitikimą su Vaiko gerovės komisijos nariais atvyko Jelgavos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja ir Jelgavos savivaldybės tarybos narė.

Lielplatones mokyklos direktorius Andris Urbans ir mokyklos komanda pristatė darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais specifiką Latvijos mokyklose. Pasak direktoriaus, siekiama kuo daugiau vaikų integruoti į bendrojo ugdymo mokyklas, specialiųjų mokyklų kasmet mažėja. Lielplatonės mokykloje ugdomi vaikai iš įvairių Jelgavos regiono vietovių. Šiuo metu mokykloje mokosi 113 vaikų. Mokykla yra internatinė, vaikai turi galimybę gyventi šalia esančiame bendrabutyje.

Specialiojoje mokykloje vaikai ne tik ugdomi, tačiau jie gauna ir specialiąją pagalbą, kuria rūpinasi specialistų komanda. Šią komandą sudaro psichologė, socialinė pedagogė, specialioji pedagogė, logopedė, medicinos sesuo. Į pagalbą dažnai atvyksta Vaiko teisių apsaugos specialistė, prevencinei veiklai vykdyti kviečiami policijos pareigūnai. Po pamokų vaikai gali rinktis jų poreikius ir interesus atitinkančias veiklas, kurių siūloma nemažai ir įvairių: mezgimas, audimas, įvairios sporto rūšys, medžio darbai ir kt.

Pasak direktoriaus pavaduotojos Kristinos Aboles, vaikai čia gali mokytis 12 metų, įgyti pagrindinį išsilavinimą ir profesiją. Direktorius A. Urbans papasakojo, kad mokykloje akredituotos 6 programos. Baigę pagrindinio ugdymo programą, vaikai gali rinktis profesinio ugdymo programą, kuri skirta rengti statybininkų ir virėjų padėjėjus.

Čia labai daug dėmesio skiriama praktiniams įgūdžiams ugdyti: vaikai patys yra suremontavę mokyklos patalpas, glaisto, dažo, gamina maistą. Taip pat mokykloje įrengta atskira Montesori metodikos klasė, kurioje vyksta individualūs užsiėmimai. Lielplatonės mokykla ne tik ugdo vaikus vietoje, bet ir teikia pagalbą kitų mokyklų mokytojams, specialistams, konsultuoja šeimas.

Sveikatos sutrikimų turintiems vaikams mokykloje yra taikoma druskų terapija, daromi masažai, atliekamos vandens procedūros, skiriama gydomoji mankšta. Medicinos sesuo rūpinasi, kad vaikai laiku išgertų gydytojų skirtus vaistus. Dvi dienas per mėnesį į mokyklą atvyksta vaikų psichiatras, šeimos gydytojas, mokyklos specialistai vaikus nuveža į gretimą miestelį pas odontologą, kadangi neretai šeimos pačios negeba tinkamai pasirūpinti medicinos priežiūra.

Joniškio rajono savivaldybės Vaiko gerovės komisijos nariai galėjo palyginti specialiųjų poreikių vaikų ugdymo specifiką Lietuvos ir Latvijos mokyklose, pasidalinti patirtimi ir dar kartą įsitikinti, kad gerų rezultatų galima pasiekti tik darniai dirbant komandoje.

 Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook