Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. lapkričio 20 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Joniškio garbės pilietis Juozas Kazlauskas atgulė amžinojo poilsio

Penktadienį Žagarėje į paskutinę kelionę išlydėtas Joniškio garbės pilietis, visuomenininkas, Žagarės miesto pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių klubo „Švėtė“ įkūrėjas ir pirmininkas Juozas Kazlauskas. Žagarės krašto šviesuolis mirė trečiadienį po staigios ligos. Šių metų kovo 10-ąją J. Kazlauskas atšventė savo 75-erių metų jubiliejų.

Žagarės dvaro rūmuose visi norintieji nuo trečiadienio vakaro iki penktadienio popietės galėjo atsisveikinti su velioniu. Susirinkę tarti paskutinio sudie, draugai, kolegos ir bendraminčiai dalijosi prisiminimais.

Džiaugėsi kiekviena diena

Žagarės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje vykusių Šventų Mišių metu Skaistgirio klebonas, kunigas Andrius Trakšelis kvietė išpažinti tikėjimą amžinu gyvenimu ir ramino, kad su juo artimieji, draugai dar susitiks Dievo karalystėje. „Sakydami, kad mūsų mylimas, artimas žmogus išėjo, paliko mus ir niekada daugiau jo nebepamatysime, mes tarsi paneigiame tikėjimą ir elgiamės savanaudiškai“, – kalbėjo klebonas. Jis kreipėsi į Aukščiausiąjį, prašydamas velioniui Juozui ramybės ir amžinojo gyvenimo.

Atsisveikinti susirinkęs gausus būrys J. Kazlauską pažinojusiųjų kalbėjo apie jo mokėjimą džiaugtis kiekviena diena. Žagarės kultūros centro direktorė Aida Visockienė prisiminė, kad retą dieną nepamatysi Juozo vis kažkur einančio miesto centru. Dažnai jis užsukdavo ir į kultūros centrą, buvo ne tik aktyvus renginių organizatorius, bet ir jų lankytojas. Jį domino miesto istorija, iš Žagarės kilusių iškilių žmonių likimai, savo filmuose Juozas įamžino ne vieną šviesuolį.

„Jis mokėjo džiaugtis kiekviena diena, matė prasmę tame, ką daro. Visos Juozo veiklos buvo orientuotos į žmones ir tai teikė jam didelį džiaugsmą. Savo darbais jis daug prisidėjo prie Žagarės miesto kultūros plėtros, ją papildė“, - prisiminimais dalijosi Žagarės kultūros centro direktorė.

Sunkiai žodžius rinko apie netikėtai iš gyvenimo išėjusį J. Kazlauską ir Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys, Žagarės regioninio parko, kuriame iki pat mirties savanoriavo visuomenininkas, direktorius Mindaugas Balčiūnas.

„Žagarės regioniniame parke Juozas įsirengė savo sukauptų sendaikčių ekspoziciją. Vis rinko, kaupė, saugojo. Kiekvienas Žagarės regioninio parko lankytojas ar turistas buvo mielai sutinkamas Juozo, su kuriuo kartu savanoriavo ir jo žmona. Čia jis jautėsi tarsi antruose savo namuose. Galėjo papasakoti apie kiekvieną eksponatą ir ta veikla jam buvo artima. Sunku sutikti tokį žmogų, kuris nuoširdžiai atsiduotų savanoriškai veiklai ir joje matytų prasmę“, – kalbėjo M. Balčiūnas.

Lydėdamas į kapines savo bičiulį, žagarietis Stasys Janušas tyliai tarė: „Juozas buvo mano piršlys, kartu dirbome tuometinėje milicijoje. Jis buvo man artimas žmogus ir jo dabar labai trūks“.

Padėka įteikta po mirties

Žagarės šviesuolio laidotuvių dieną prie jo nuotraukos stovėjo padėta Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Žagarės filialo padėka. Dieną prieš velionio laidotuves Žagarės bibliotekoje vyko renginys, skirtas filialo 80-mečiui paminėti. Jo metu įvyko J. Kazlausko naujausio filmo, kurio, deja, pats autorius jau nebepristatė visuomenei, premjera.

Jis seniai ruošėsi minėtam renginiui, ilgą laiką kūrė filmą apie Žagarės miesto biblioteką ir jos darbuotojus. Renginio metu J. Kazlauskui bibliotekininkės planavo įteikti padėką už jo darbą, tačiau to padaryti nebesuspėta.

Tarė atsisveikinimo žodžius

Atsisveikinti su J. Kazlausku atvyko Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, Žagarės regioninio parko direktorius, savivaldybės tarybos narys Mindaugas Balčiūnas, Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis, Žagarės kultūros centro direktorė Aida Visockienė, kiti jo bičiuliai, artimieji, draugai, bendražygiai.

14 valandą laidotuvių procesija pajudėjo Žagarės miesto link, į senąsias kapines. Iš Žagarės dvaro rūmų Joniškio garbės piliečio nuotrauka buvo nešama lietuvių tautiniu kostiumu pasipuošusios merginos ir kultūros darbuotojo Andriaus Petkausko, o paskui juos nuvilnijo baltų žiedų jūra.

Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis sakė, kad išlydėdami į paskutinę kelionę Žagarės kraštui nusipelniusį žmogų, aktyvų visuomenininką Juozą, turėtume pagalvoti apie tuos, kurie yra šalia. Juk dažnai gyvenime nutinka taip, kad taip ir išsiskiriame netikėtai, neskyrę laiko savo bičiuliui, bendraminčiui.

„Norėtųsi, kad dažniau vienas kitam negailėtume gerų žodžių, dažniau pastebėtume ir laiku įvertintume kito darbus, nuoširdžiai tuo pasidžiaugdami. Juk nei vienas nežinome, kada išeisime. Juozas yra daugeliui pavyzdys, kaip reikia judėti į priekį ir rasti prasmingos veiklos kasdienybėje“, – kalbėjo savivaldybės meras.

Kapinėse atsisveikinimo kalbą be Joniškio rajono savivaldybės mero G. Čepulio sakė ir ilgametė velionio bičiulė, Žagarės miesto pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių klubo „Švėtė“ kapelos vadovė Roma Stankienė. Ji prisiminė visus jo darbus ir aktyvią veiklą, be kurios J. Kazlauskas neįsivaizdavo savo gyvenimo.

Joniškio garbės pilietis J. Kazlauskas išėjo, tačiau daugeliui paliko savo prasmingų darbų prisiminimus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017