Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. gruodžio 15 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Romansų grupės jubiliejaus proga – įspūdingas koncertas žiūrovams

Joniškio kultūros centro romansų grupė „Ašalia“ penktadienio vakarą Baltojoje sinagogoje paminėjo 15 metų sukaktį. Kolektyvas savo veiklos jubiliejaus proga surengė žiūrovams įspūdingą koncertą.

Ne tik romansai, bet ir eilės

Pilnut pilnutėlė Baltosios sinagogos salė sunkiai talpino visus, norinčius išgirsti širdį veriančių dainų.15 metų romansų grupės sukaktuvių šventėje koncertavo grupės bičiuliai Rūta Činčytė-Vyšniauskienė su vyru Jonu, kaimynai „Akmenės vyrai“, Kelmės „Intriga“, Joniškio kultūros centro ansamblis „Rudbala“.

Grupių ir atlikėjų dainos nepaliko abejingų joniškiečių, suvirpino ne vieno žiūrovo širdį ir privertė prisiminti savo jaunystės meilės istorijas. Į renginį susirinkę žiūrovai gėrėjosi ne tik skambiomis dainomis, bet ir renginio vedėjo, Joniškio garbės piliečio Juozo Šalkausko ir scenoje pasirodžiusios Joniškio krašte žinomos skaitovės Vidutės Petraitienės eilėmis.

Renginio metu daugiausia buvo cituojamas lietuvių poetas, meilės lyrikas Paulius Širvys, nes kaip teigė romansų grupės „Ašalia“ vadovė Rita Kipšaitė-Balčiūnienė, minėto poeto eiles yra įsimylėję daugelis grupės narių. Todėl jų repertuare nemažai dainų, atliekamų P. Širvio žodžiais. Grupė pelnytai gali didžiuotis savo atliekamų romansų įvairove, nes jų – daugiau nei 50. O kiek išdainuota ir kito žanro dainų – sunku suskaičiuoti.

Romansų grupės vadovei – mero padėkos raštas

Joniškio kultūros centro romansų grupė „Ašalia“ susikūrė netikėtai – Ritos Kipšaitės-Balčiūnienės vadovaujamo folkloro kolektyvo „Kupars“ pagrindu. Kartą Joniškio miesto dienos šventės programai, režisierės sumanymu, prireikė padainuoti romansų. Tada režisierė paprašė Ritos tuo pasirūpinti. Grupelė „Kupars“ dainininkų parepetavo ir pasirodė renginyje. Po sėkmingo debiuto atsirado kvietimų dalyvauti kituose renginiuose.

Bėgant laikui romansų atlikėjai įsijautė į naują vaidmenį ir jo nebeatsisakė. Per 15 metų grupės sudėtis natūraliai keitėsi. Šiuo metu grupės „Ašalia“, kuriai nuo pat jos susikūrimo pradžios vadovauja R. Kipšaitė-Balčiūnienė, veikloje dalyvauja Diana Kidelienė, Vilma Bartašienė, Ingrida Buožiuvienė, Feliksas Gelžinis, Henrikas Nacys, Vytautas Petkus.

Kartu su grupe šventinio koncerto metu scenoje pasirodė ir romansų grupės senbuvis Kęstutis Girdžiūnas. Koncerto metu buvo prisimintas šviesios atminties romansų grupės narys Eugenijus Balčiūnas. Jam atminti skirta daina „Vėl ilgiuosi Tavęs...“.

Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis padėkos raštu apdovanojo romansų grupės „Ašalia“ vadovę Ritą Kipšaitę-Balčiūnienę už romansų populiarinimą Joniškio krašte, kolektyvo būrimą bendrai kultūrinei veiklai. Joniškio kultūros centro padėkomis ir dovanomis buvo apdovanoti visi romansų grupės „Ašalia“ nariai. Atminimo dovanėlės įteiktos ir koncertavusiems grupės draugams.

Netikėtas renginio globėjo debiutas

Šventinį koncertą vainikavo romansų grupės „Ašalia“ daina pagal P. Širvio eiles „Iš versmės man atnešk tą mėnulį“. Ją atliekant, netikėtai į sceną buvo pakviestas Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, kurio paprašyta sudainuoti kartu baigiamąją koncerto dainą.

Dėkodami už puikų koncertą, žiūrovai atsistoję plojo visiems scenoje pasirodžiusiems atlikėjams. Koncerto pabaigoje į salę buvo įvežtas didžiulis tortas – saldi Joniškio kultūros centro dovana romansų grupei „Ašalia“ ir jos draugams.

Renginio akimirkos – fotogalerijoje

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017